خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۳ زندانی در تهران و اسفراین

رهایی از اعدام ۳ زندانی در تهران و اسفراین

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرهای تهران و اسفراین که پیشتر در ۳ پرونده جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان تهران، اولیای دم از اعدام متهم به قتل خواهرشان در پای چوبه دار گذشت کردند.

روز دوشنبه مورخ اول مهر ماه ۱۳۹۸ اولیاء دم برای اجرای حکم اعدام در محل اجرای حکم حضور داشتند، با تلاش‌های اعضاء شورای حل اختلاف ندامتگاه بانوان شهر ری که جلسات متعددی را با فرزندان و برادر متوفی برگزار کرده و این تلاش‌ها تا لحظه اجرای حکم ادامه داشت، پای چوبه دار و بدون مطالبه هیچ گونه وجهی از اعدام متهم به قتل گذشت کردند.

متهم که در پی نزاع و درگیری مرحومه خانم لاجوردی، را به قتل رسانده بود، از سال ۱۳۹۲ در زندان به سر می‌برد که بعد از صدور حکم اعدام و تأیید آن از سوی دیوان عالی کشور، روز اول مهر ۱۳۹۸ به محل اجرای حکم منتقل شد که با تلاش اعضاء شورای حل اختلاف و گذشت اولیاء دم از مرگ رهایی یافت.

رهایی از اعدام یک زندانی در اسفراین

به گزارش فارس، دادستان عمومی و انقلاب اسفراین از آزادی یک نفر محکوم به اعدام خبر داد.

محسن کریمی اظهار کرد: “فردی که چندین سال قبل در نتیجه درگیری و نزاع مرتکب یک فقره قتل شده بود با تلاش دستگاه قضایی، اعضاء شورای حل اختلاف و ریش سفیدان محلی از مجازات اعدام رهایی یافت”.

دادستان عمومی و انقلاب اسفراین  خاطرنشان کرد: “این فرد، با کمک خیرین و فراهم شدن مبلغ هفتاد میلیون تومان وجه نقد سرانجام پس از ۱۹ سال تحمل حبس درحالی‌که انتظار اجرای حکم اعدام را می‌کشید، باگذشت اولیاء دم از زندان آزاد شد”.

رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

به گزارش رکنا، یک زندانی که متهم به قتل یک فرد بر  بر سر کرایه خودرو است، پس از محاکمه به اعدام محکوم شد اما توانست با جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یابد این متهم صبح دیروز از نظر جنبه عمومی در شعبه دوم دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستاد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۰ بدنبال ناپدید شدن مرد جوانی شروع شد. خانواده وی اظهار داشتند که او نیمه شب پس از خروج از فرودگاه مهرآباد ناپدید شده بود. خیلی زود جسد مرد مسافر در یکی از خیابان‌های اطراف فرودگاه مهرآباد پیدا شد.

بدین ترتیب تیم ویژه‌ای از کارآگاهان جنایی تشکیل شد و در نخستین تحقیقات کارآگاهان دریافتند که گوشی مقتول به سرقت رفته است پس از رد‌یابی گوشی سرقتی عامل جنایت دستگیر شد. متهم که راننده مسافربر بود در بازجویی‌های اولیه به جنایتی که مرتکب شده بود اعتراف کرد و گفت: “آن شب به خاطر بی پولی تصمیم به مسافرکشی گرفتم حوالی فرودگاه دنبال مسافر بودم که این مرد را دیدم و او را سوار کردم چند دقیقه بعد برسر کرایه خودرو باهم درگیر شدیم و من ناخواسته او را کشتم و گوشی‌اش را سرقت کردم بعد هم جسد را در کنار خیابان رها کردم. این متهم پس از محاکمه در دادگاه کیفری به درخواست اولیای دم به اعدام محکوم شد در حالی که حکم صادره در دیوانعالی کشور تأیید شده و راننده در یک قدمی چوبه دار قرار داشت وی توانست با جلب رضایت اولیای دم از مرگ نجات پیدا کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید