خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دستکم ۴ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان ارومیه

انتقال دستکم ۴ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – روز جاری دستکم ۴ زندانی در زندان ارومیه که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی این زندان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۸، دستکم ۴ زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی زندان ارومیه منتقل شدند.

هویت این چهار زندانی که پیشتر با اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، برای هرانا احراز شده و گفته می‌شود به خانواده این افراد ملاقات آخر داده شده است.

این زندانیان از بند ۱۵ زندان ارومیه به سلول های انفرادی منتقل شده‌اند.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید