خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک آتش نشان در قوچان

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک آتش نشان در قوچان

خبرگزاری هرانا – امروز در سایه فقدان ایمنی شرایط کار، یک آتش نشان در شهرستان قوچان در پی عملیات اطفا حریق دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، فرماندار شهرستان قوچان گفت: “آتش مهار شده اما با توجه به اینکه احتمال آتش‌سوزی مجدد وجود دارد، دستگاه‌های امداد رسانی در حال فعالیت هستند و عملیات به صورت کامل اتمام نیافته است”.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان قوچان افزود: “متاسفانه یکی از آتش‌نشانان دچار سانحه شده بود که به بیمارستان اعزام شده است.

وی علت وقوع حادثه آتش‌سوزی روستای یوسف‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان قوچان را سهل‌انگاری یکی از اهالی ذکر کرد و افزود: “این فرد در کنار انبار کاه به عملیات جوشکاری مشغول بوده است که باعث شد آتش جوشکاری به انبار کاه سرایت کند و به سرعت به انبارهای مجاور گسترش پیدا کند”.

رجائی‌نیا با بیان این نکته که آتش‌سوزی در هشت انبار واقع در پشت‌بام منازل به وقوع پیوسته بوده از مهار آتش در این واحدها خبر داد و اظهار کرد: “آتش مهار شده اما با توجه به اینکه احتمال آتش‌سوزی مجدد وجود دارد کاه‌هایی که در حال آتش گرفتن بوده از بالای پشت بام‌ها خارج شده و به داخل کوچه ریخته شده و با کمک خودروهای راهداری و دهیاری در حال خاکریزی هستیم تا در ساعات آتی دچار حریق مجدد نشود”.

وی افزود: “تنها خسارت وارد آمده به کاه‌ها و سقف تعدادی از واحدهای دامداری بوده اما برآورد دقیق خسارت به دلیل پایان نیافتن عملیات انجام نشده است”.

قوچان یکی از شهرهای استان خراسان رضوی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید