خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بازجویی مجدد از افشین حسین پناهی و بازگرداندن وی به زندان سنندج

بازجویی مجدد از افشین حسین پناهی و بازگرداندن وی به زندان سنندج

خبرگزاری هرانا – افشین حسین پناهی زندانی سیاسی در زندان سنندج، اخیرا دوبار جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شده و مجددا به زندان بازگردانده شده است. این در حالی است که مراحل دادرسی وی به پایان رسیده و اوایل سال گذشته محکومیت حبس وی به تائید دادگاه تجدید نظر نیز رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، افشین حسین پناهی، زندانی سیاسی زندان سنندج اخیرا دوبار جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شده است.

بازجویی های خارج از عرف و تداوم فشارهای امنیتی علیه وی در حالی است که مراحل دادرسی پرونده آقای حسین پناهی به اتمام رسیده و نزدیک به ۱۸ ماه از تائید حکم حبس وی نیز می گذرد.

بر اساس این گزارش فشارها و محدودیتها در داخل زندان نیز علیه وی افزایش یافته و به دستور رئیس زندان از طریق رئیس اطلاعات زندان، مسئول حفاظت و مدیر داخلی علیه وی اعمال می‌شوند.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۵ تیرماه ۹۶ پس از بازداشت برادرش، رامین حسین پناهی زندانی سیاسی اعدام شده در زندان رجایی شهر کرج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

وی در آبان‌ماه سال ۹۶ توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام از طریق مشارکت در برگزاری مراسم نوروز” به هشت سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و حکم صادره نهایتا در فروردین ماه سال ۹۷ توسط دادگاه تجدید نظر استان کردستان تائید و به وی ابلاغ شد.

وی در تاریخ ۲۱ مهرماه سال گذشته به مرخصی چند روزه اعزام شده و با پایان دوران مرخصی به زندان بازگردانده شده بود.

گفتنی است رامین حسین‌پناهی برادر این زندانی سیاسی نیز در روز شنبه ۱۷ شهریورماه ۹۷ در یک روند پرابهام حقوقی و علیرغم اعتراضات بین‌المللی در محل نامعلومی در استان تهران اعدام شد.

لازم به ذکر است در ادامه اعمال فشار نهادهای امنیتی بر خانواده رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی اعدام شده، گذرنامه پدر و مادر وی در مردادماه ۹۸ توقیف شده و پیش از آن در اردیبهشت ماه سال جاری نیز پروانه حسین پناهی، خواهر رامین حسین پناهی، به اداره اطلاعات سنندج احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته بود. گفته می شود دلیل احضار وی در ارتباط با پیگیری محل دفن برادرش رامین حسین پناهی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید