خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تایید حکم اعدام در ملا عام یک زندانی در اصفهان

تایید حکم اعدام در ملا عام یک زندانی در اصفهان

خبرگزاری هرانا – حکم محکومیت یک زندانی در اصفهان که پیشتر از بابت اتهام “قتل یک مامور نیروی انتظامی” توسط شعبه اول دادگاه کیفری یک این استان به اعدام در ملا عام محکوم شده بود، در دیوان عالی کشور تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، رئیس کل دادگستری استان اصفهان از تأیید حکم اعدام در ملا عام برای متهم به قتل مأمور نیروی انتظامی و ارسال این پرونده به واحد اجرای احکام خبر داد.

بر اساس این گزارش، در آبان ماه سال گذشته ۲ متهم مواد مخدر توسط مأموران نیروی انتظامی در حال اعزام و انتقال از دادگاه به زندان مرکزی اصفهان بودند که ۵ نفر به قصد فراری دادن متهمان سد راه خودروی پلیس شده و در نزدیکی زندان با مأموران درگیر شدند و این افراد با استفاده از سلاح شکاری ضمن فراری دادن متهمان، یکی از افسران ناجا به نام “محمود رفیعی” را به قتل رساندند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان امروز دوشنبه و در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت این پرونده اظهار داشت: “این پرونده در شعبه اول دادگاه کیفری رسیدگی شد و بنا به درخواست اولیای دم، علاوه بر مجازات و حبس‌های طولانی مدت برای معاونین در قتل که به متهم اصلی کمک کرده بودند، برای متهم به قتل نیز حکم اعدام صادر شد“.

محمدرضا حبیبی افزود: “پس از اعتراض محکوم علیه و وکیل او به این رأی، پرونده به دلیل اهمیت آن به دیوان عالی کشور ارسال شد و در تاریخ ۱۲ شهریورماه امسال شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور این رأی را تأیید کرد و اعتراض محکوم علیه رد شد”.

وی ادامه داد: “هم‌اکنون پرونده به واحد اجرای احکام رفته است که زمان اجرای حکم بستگی به اراده اولیای دم دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید