خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  خلیل کریمی بازداشت و به زندان سنندج منتقل شد

خلیل کریمی بازداشت و به زندان سنندج منتقل شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری خلیل کریمی، فعال کارگری در پی مراجعه به دادگاه انقلاب سنندج، بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد. گمان می رود بازداشت آقای کریمی جهت اجرای حکم ۲ ماه حبس تعزیری وی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱ مهرماه ۱۳۹۸، خلیل کریمی، فعال کارگری شهرستان سنندج بازداشت و روانه زندان شد.

بازداشت آقای کریمی در پی مراجعه وی به همراه خانواده‌اش و تعدادی از فعالین کارگری به دادگاه انقلاب سنندج صورت گرفته است.

لازم به ذکر است پیشتر در تاریخ ۱ مردادماه سال جاری، حکم شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان، مبنی بر دو ماه حبس تعزیری به آقای کریمی ابلاغ شده بود. او روز یکشنبه ۲۳ تیرماه، در شعبه‌ی مذکور حضور یافته و مورد محاکمه قرار گرفته بود. وی در تاریخ ۱۳ خردادماه با دریافت ابلاغیه‌ای به شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان احضار شده بود.

خلیل کریمی در مرحله بدوی و در تاریخ ۱۹ شهریور ۹۷ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج محاکمه شده و روز شنبه ۱ دی‌ماه ۹۷ حکم یک سال حبس تعزیری از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی” به وی ابلاغ شد.

احضار آقای کریمی در رابطه با اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «شرکت کردن در مراسم روز جهانی کارگر» و «شرکت در کمپین نه به اعدام» بود که در دادگاه دفاعیات خود را در این رابطه ارائه داد. او پیشتر در تاریخ ۱۴ تیرماه در مورد این موارد تفهیم اتهام شده بود.

این فعال کارگری، قبلا هم چندین بار در همین رابطه با بازجویی و بازداشت مواجه شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید