خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  افشین برزگر جمشیدی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

افشین برزگر جمشیدی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری، افشین برزگر جمشیدی پس از تحمل حدود دو ماه بازداشت در سلول های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۸، افشین برزگر جمشیدی با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز آزاد شد.

اتهام مطروحه علیه آقای برزگر جمشیدی در مراحل بازجویی “جاسوسی برای دولت خارجی” عنوان شده است. وی مدت ۱ ماه و ۲۶ روز گذشته را در سلول های انفرادی اداره اطلاعات تیریز سپری کرده است.

پیشتر یک منبع مطلع اتهام تفهیم شده به این شهروند را “اقدام علیه امنیت ملی” عنوان کرده بود. با این حال مصداق این اتهام از آن زمان تاکنون مشخص نبود.

روز دوشنبه ۳۱ تیرماه ۹۸، افشین برزگر جمشیدی، ۱۸ روز پس از آزادی مشروط، در محل کار خود توسط مامورین اداره اطلاعات تبریز بازداشت شد. همزمان با بازداشت وی گروهی دیگر از مامورین این اداره به منزل وی رفته و ضمن تفتیش محل گوشی تلفن همراه، کامپیوتر و تعدادی از لوازم شخصی و مدارک وی را با خود بردند.

بازداشت آقای برزگر جمشیدی در حالی صورت گرفته بود که وی پس از سپری شدن حدود ۲ ماه و نیم از مدت محکومیت ۸ ماهه خود در تاریخ ۱۳ تیرماه بصورت مشروط از زندان تبریز آزاد شده بود.

افشین برزگر جمشیدی پیش از این در تاریخ ۴ شهریورماه ۹۷ به همراه مادرش رقیه عزتی در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۱۹ شهریورماه با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. وی در اسفندماه سال گذشته توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه های مخالف نظام” به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم و در اردیبهشت‌ماه سال جاری جهت تحمل حبس خود را به اجرای احکام معرفی و به زندان منتقل شده بود.

گفتنی است که حکم وی بر اساس گزارش اداره کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی، مبنی بر تهیه و نصب تراکت و تصاویر و دیوار نویسی و شعارنویسی در سطح شهر تبریز و ارسال تصاویر آن از طریق فضای مجازی به یکی از گروههای اپوزیسیون صادر شده بود.

آقای برزگر جمشیدی برای نخستین بار در خردادماه ۹۲ توسط نیروهای امنیتی به مدت دو روز بازداشت و در شهریور همان سال توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعلیقی، ۳۰ ضربه شلاق و ۲۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید