خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  در ۳ سال گذشته؛ رهایی از اعدام ۱۶ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد

در ۳ سال گذشته؛ رهایی از اعدام ۱۶ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری هرانا – مدیر کل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد گفت که ۱۶ زندانی محکوم به اعدام در این استان طی سه سال اخیر با رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، مدیر کل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: “در ۳ سال اخیر با پا درمیانی و وساطت مجموعه زندان‌ها، مددکاران و شورا‌های حل اختلاف در زندان‌ها، تعامل و همکاری مسئولان قضایی، بزرگان و متنفذان و معتمدین طوایف ۱۶ زندانی محکوم به اعدام از چوبه دار رهایی یافتند”.

اسماعیل جمیاری تعامل و همکاری با شورای حل اختلاف را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: “در این زمینه از ظرفیت علماء، بزرگان قوم، معتمدان و ریش سفیدان استفاده کردیم که در مجموع نتیجه تلاش‌های انجام شده رضایت بخش است”.

وی ترویج فرهنگ تشویق مردم به گذشت، احسان و برادری را ضروری دانست و ادامه داد: “امیدوارم در این زمینه رسانه‌ها، نخبگان سیاسی و فرهنگی و افراد دارای نفوذ اجتماعی ورود کنند”.

جمیاری گفت: “طبق سیاست دستگاه قضایی در دوره تحول و نیز برنامه‌های ابلاغی سازمان زندان‌ها پرونده‌های دارای زندانی اعدام به طور ویژه باید رصد و پیگیری شود”.

وی در پایان گفت: “با هدف جلوگیری از ادامه خصومت‌ها و منازعات و برقراری نظم و آرامش در جامعه، مدیریت زندان‌ها با همراهی مجموعه قضایی، ریش سفیدان و معتمدین کارهای خوبی در این زمینه انجام داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید