خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  نجف مهدی پور از زندان ایلام به بیمارستان منتقل شد

نجف مهدی پور از زندان ایلام به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – نجف مهدی پور، روزنامه نگار زندانی در زندان ایلام، روز جاری به دلیل وخامت وضعیت جسمانی از این زندان به بیمارستان منتقل شد و تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفت. آقای مهدی پور از خردادماه سال جاری جهت تحمل مدت محکومیت ۱ ساله خود بازداشت و به زندان دره شهر منتقل شده بود. وی در تاریخ ۹ شهریورماه بدون اطلاع قبلی به زندان ایلام منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۸، نجف مهدی پور از زندان ایلام به بیمارستان منتقل شد.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “آقای مهدی پور به دلیل مشکل تنفسی شدید، توان حرکتی خود را از دست داد و به بیمارستان مصطفی خمینی در ایلام منتقل شد. وی بر اساس تشخیص پزشکان متخصص این بیمارستان بستری شد و تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفت”.

آقای مهدی‌پور که در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۸ جهت تحمل حبس یک ساله خود بازداشت و به زندان دره‌شهر منتقل شده بود در تاریخ ۵ مرداد ماه به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۵ مردادماه به زندان بازگردانده شده بود. وی از تاریخ ۹ شهریورماه بدون اطلاع قبلی و تحت تدابیر امنیتی به زندان ایلام منتقل شده است.

این شهروند ایلامی روز ۳۰ اردیبهشت ۹۷ بازداشت و سپس به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. وی روز سه شنبه ۱۳ شهریور ۹۷ به دادگاه انقلاب ایلام احضار شده و حکم یک سال حبس تعزیری از بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به وی ابلاغ شده بود.

روز شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ آخرین دفاعیاتش را در دادگاه تجدیدنظر ارائه داده و در تاریخ ۲ اردیبهشت‌ماه حکم یک سال حبس وی عیناً تایید شده بود.

پیشتر نیز انتشار مقالات انتقادی، تعطیلی دوهفته‌نامه‌ی باختر زمین را در پی داشت که آقای مهدی‌پور صاحب امتیاز آن بود.

نجف مهدی‌پور کارشناس ارشد علوم سیاسی و کاندیدای دهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی بود که صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید