خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه تجدید نظر عباس لسانی برگزار شد

جلسه دادگاه تجدید نظر عباس لسانی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه تجدید نظر عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) زندان اردبیل صبح روز جاری برگزار شد. وی در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب اردبیل به ۸ سال حبس تعزیری  و دو سال تبعید محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۹۸، جلسه دادگاه تجدیدنظر عباس لسانی، زندانی زندان اردبیل برگزار شد.

این جلسه دادگاه صبح روز جاری در دادگاه تجدید نظر استان اردبیل به ریاست قاضی ناصر عتباتی و با حضور مستشاران بلال مظفری و مرحمت شهباززاده برگزار شده است. این در حالی است که ناصر عتباتی پیشتر در سمت دادستان اردبیل، کیفرخواست عباس لسانی را نیز صادر کرده است.

گفته می شود در این جلسه دادگاه که با حضور عباس لسانی و وکیل وی “سیدمحمدرضا فقیهی” برگزار شده بود اعتراض دادستان جدید اردبیل “سیدعبدالله طباطبایی” جهت رسیدگی مجدد به پرونده، علیه آقای لسانی نیز مطرح شده است.

در خلال این جلسه آقای لسانی دفاعیه ای نیز به زبان ترکی در دادگاه ارائه کرده و در بخشی از آن گفته است: “اگر عدالت و صداقت دارید و نسبت به رای صادره و بازداشت من خود را محق می دانید، درهای دادگاه را باز کنید و جلسه را به صورت علنی برگزار کنید تا مردم خودشان قضاوت کنند”.

روز پنجشنبه ۶ تیرماه ۹۸، آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عباس لسانی، در شعبه یک دادگاه انقلاب این شهر برگزار شده و روز دوشنبه ۱۷ تیرماه، حکم صادره مبنی بر محکومیت وی به ۸ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به شهر یزد به وی ابلاغ شد.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل عباس لسانی از بابت اتهام “تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور” به ۸ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهر یزد محکوم شده است. گفتنی است این اتهام که مصادیق آن مشخص نیست پیش از این به وی تفهیم نشده. بر اساس این دادنامه عباس لسانی از بابت اتهاماتی که پیشتر در کیفر خواست مطرح و به وی تفهیم شده بود تبرئه شده است.

لازم به یادآوری است عباس لسانی، در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷ در پی حضور در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز که پس از اعتراض وی به نحوه دادرسی و درخواست واخواهی مجدد وی تشکیل شده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد.

لازم به اشاره است که عباس لسانی سوابق متعدد بازداشت و محکومیت به دلایل عقیدتی را در کارنامه خود دارد، در یکی از آخرین موارد در تاریخ ۱۱ تیرماه چند روز پیش از گردهمایی سالانه “قلعه بابک” عباس لسانی همراه با سه شهروند دیگر ساکن اردبیل توسط مأموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و سپس در روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. آقای لسانی ویدیویی از خود مبنی بر تشویق افراد برای حضور در این مراسم منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید