خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مصطفی برومند به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد

مصطفی برومند به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مصطفی برومند، زندانی سیاسی زندان وکیل آباد مشهد روز پنجشنبه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. وی در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ بازداشت و در آذرماه سال گذشته پس از حدود ۱۱ ماه بلاتکلیفی محاکمه و در دو پرونده جداگانه توسط دادگاه کیفری مشهد و دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به ۶ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۱ شهریورماه ۹۸، مصطفی برومند ابراهیمی، زندانی سیاسی زندان وکیل آباد مشهد، به مرخصی اعزام شد.

گفته می شود اعزام به مرخصی کوتاه مدت آقای برومند با تودیع قرار وثیقه ۱۱۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

مصطفی برومند، شهروند اهل مشهد که در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ بازداشت و به زندان وکیل آباد منتقل شده بود.

وی پس از حدود ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه ۱۳۹۷، از بابت اتهامات “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی” و “تشویق دیگر هم‌پرونده‌ای‌ها به تمرد از مامور قانون” از سوی شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد به تحمل ۱ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

وی همچنین در تاریخ ۱۸ آذرماه ۹۷، به اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “آتش زدن عمدی وسائل نظامی موتورسیکلت‌های پلیس به قصد مقابله با نظام” توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مصطفی برومند بر اساس رای دادگاه بدوی کیفری و انقلاب شهر مشهد مجموعا به تحمل ۶ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید