خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / طی چهار ماهه اول امسال ۴۷۷ کارگر در آذربایجان شرقی دچار حادثه شدند

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / طی چهار ماهه اول امسال ۴۷۷ کارگر در آذربایجان شرقی دچار حادثه شدند

خبرگزاری هرانا – طی روز های گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای دامغان و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر مصدوم شدند و ۱ کارگر جان خود را از دست داد. همچنین در خبری دیگر، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت که طی چهار ماهه اول سال جاری بر اثر حوادث ناشی از کار ۴۵۵ کارگر مصدوم شدند و ۲۲ کارگر نیز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: “ریزش معدن زغال سنگ در دامغان مرگ یک کارگر را رقم زد و یک نفر را راهی بیمارستان کرد”.

علی میراحمدی گفت: “روز شنبه با اعلام ریزش معدن زغال سنگ به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ بلافاصله ماموران انتظامی شهرستان دامغان برای بررسی موضوع به معدن زغال سنگ اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “ریزش معدن زغال سنگ بادله، مصدوم شدن ۲ کارگر ۴۳ و ۳۵ را به دنبال داشت که یکی از آنان به علت شدت جراحت‌ها در مسیر انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد”.
میراحمدی همچنین گفت: “علت حادثه همچنان در دست بررسی است”.

در طی چهار ماهه اول امسال؛ حوادث ناشی از کار در آذربایجان شرقی جان ۲۲ نفر را گرفت

به گزارش ایلنا، آرتین کمالی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: “۲۲ نفر در طی چهار ماهه اول امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در این استان جان باختند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ نفر کاهش داشته است”.

وی ادامه داد: “۱۰ نفر از این فوت شدگان به علت سقوط از بلندی، ۸ نفر برخورد جسم سخت، ۳ نفر برق گرفتگی و یک نفر نیز براثر سوختگی جان خود را از دست داده‌اند”.

کمالی گفت: “در این مدت ۴۵۵ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۱ نفر زن و بقیه مرد بودند”.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی در ادامه گفت: “در سال گذشته ۷۳ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند”.

وی افزود: “یک هزار و ۳۰۶ نفر نیز در سال گذشته دچار مصدومیت ناشی از حوادث کار شدند که از این تعداد ۴۰ نفر زن و یک هزار و ۲۶۶ نفر مرد بودند”.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش مهر، سقوط کارگر ساختمانی از ارتفاع، آتش نشانان را به بزرگراه حقانی کشاند.

در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام سقوط یک کارگر ساختمانی به چاهک آسانسور، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت ۱۷ و ۲۵ دقیقه عصر پنجشنبه گذشته بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۱۱۰ و گروه امداد نجات ۱۸ را به محل حادثه در یک کارگاه ساختمانی در بزرگراه حقانی اعزام کرد.

رضا جغتایی افسر آماده منطقه دو عملیات آتش نشانی تهران در این باره گفت: “به گفته شاهدان، یک کارگر ساختمانی ۲۶ ساله ایرانی در طبقه همکف این ساختمان در حال ساخت در حال کار بود که ناگهان به طبقه منفی چهار سقوط می‌کند”.

وی افزود: “آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل حادثه، ایمن سازی های لازم را انجام دادند و پس از خارج کردن این کارگر که از ناحیه پای راست آسیب دیده بود، برای انتقال وی به مراکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند”.

افسر آماده منطقه دو عملیات آتش نشانی تهران در پایان گفت: “آتش نشانان پس از تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی و مالکین کارگاه ساختمانی به ماموریت خود پایان دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید