خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت بیش از ۱۰ متخلف محیط زیست

بازداشت بیش از ۱۰ متخلف محیط زیست

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، شکارچی ۲ راس کل در پارک ملی لار در شرق تهران و قطع کنندگان درخت در خیابان الهیه شناسایی و بازداشت شدند. همچنین ۷ شکارچی غیرمجاز در بوکان، قروه و خوسف و دو متخلف محیط زیست دیگر در لردگان بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا،  صبح امروز جمعه ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۸، فرهاد زندی، رئیس یگان حفاظت پارک ملی لار از دستگیری شکارچی ۲ راس کل در پارک ملی لار خبر داد.

زندی گفت: شکارچی متخلف که در مناطق دورافتاده پارک ملی لار به گمان اینکه خارج از دسترس ماموران محیط بان است، اقدام به شکار ۲ راس کل سنگین وزن کرده بود ، در اقدامی ضربتی دستگیر شد.

وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی لار پس از اخذ دستور قضایی و دستگیری این شکارچی متخلف یک قبضه سلاح شکاری دوربین دار و لاشه ۲ راس کل بزرگ را که در چادر عشایری وی مخفی شده بود ، کشف و ضبط کردند و شکارچی متخلف با تشکیل پرونده ای تحویل مقامات قضایی شد.

رئیس یگان حفاظت پارک ملی لار ادامه داد: ضرر و زیان وارده به محیط زیست از بابت شکار ۲ راس کل ۲۰ میلیون تومان است و شکارچی متخلف از باب جنبه کیفری نیز محاکمه خواهد شد.

بازداشت قطع کنندگان درخت در خیابان الهیه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حمید موسوی، شهردار منطقه ۱ تهران با اعلام گفت: با تماس شهروندان و انجام گشت‌های نامحسوس در طول شب و پایش در سطح منطقه با سربرداری و قطع چند اصله درخت در این محدوده مواجه شدیم و آن را به صورت آنی به نیروی انتظامی اعلام و با اقدام سریع آن‌ها، این افراد در هنگام ارتکاب جرم و انتقال درختان خشک دستگیر شدند.

وی گفت: در این خصوص شکایتی از سوی شهرداری منطقه یک در مراجع قضایی طرح و در انتظار صدور رای هستیم و از سویی کارشناسان فضای سبز با مراجعه به املاک مورد نظر و تهیه کروکی جدید نسبت به ارایه گزارش به کمیسیون ماده ۷ منطقه و سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران اقدام و رای کمیسیون در خصوص پرونده‌های مربوطه بزودی صادر خواهد شد.

موسوی افزود: این اقدام مدل جدیدی از همکاری شهرداری و نیروی انتظامی برای صیانت از باغ‌ها و فضا‌های سبز منطقه است و توانستیم در لحظه تخریب از پتانسیل نیروی انتظامی بهره بگیریم و از تخریب باغ جلوگیری کنیم.

بازداشت ۳ شکارچی متخلف در بوکان

به گزارش صداوسیما، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بوکان  گفت: از این شکارچیان ۱۰ بال کبک کشف و ضبط و توسط یگان حفاظت در منطقه قروچا و آغوتمان در طبیعت رها سازی شد.

عبدالکریمی  افزود:  با توجه به حضور فعال یگان حفاظت در مناطق و زیستگاه‌های سطح شهرستان با هر گونه شکار و صید و دیگر تخلفات زیست محیطی با جدیت برخورد خواهد شد.

بازداشت شکارچی یک قوچ وحشی در خوسف

به گزارش صداوسیما، رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست خوسف گفت: با اعلام همیاران افتخاری محیط زیست به ماموران نیروی انتظامی مبنی بر شکار غیر مجاز در یکی از مناطق آزاد این شهرستان، بلافاصله ماموران نیروی انتظامی برای پیگیری به محل  اعزام  و موفق به بازداشت شکارچی غیر مجاز و توقیف  یک دستگاه خودروی سواری شدند.

قی زاده افزود: ماموران از داخل خودروی سواری، لاشه یک رأس قوچ وحشی، یک قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی، ۴۲  فشنگ ساچمه زنی، ۲ چاقوی شکار و یک دوربین چشمی کشف و ضبط کردند.

وی گفت: متهم به مراجع قانونی معرفی شد.

بازداشت سه شکارچی در کردستان

به گزارش تسنیم، رئیس اداره ستادی محیط‌زیست طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: سه شکارچی متخلف که در منطقه حفاظت‌شده “بدر و پریشان” شهرستان اقدام به شکار کرده بودند، دستگیر شدند.

معروف قادری گفت: مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست هنگام بازدید، گشت و کنترل منطقه حفاظت‌شده «بدر و پریشان»، به سه متخلف زیست‌محیطی که در این مناطق اقدام به شکار غیرمجاز خرگوش و کبک می‌کردند، برخورد و با همکاری عوامل نیروی انتظامی آنها را دستگیر کردند.

وی افزود: این سه شکارچی، در طول شب و بامدادان، با استفاده از اسلحه شکاری و نور چراغ‌های نورافکن، اقدام به شکار غیر مجاز حیات وحش بویژه خرگوش و کبک می‌کردند که پس از دستگیری یک لاشه خرگوش، دو لاشه کبک، یک قبضه اسلحه شکاری، نوزده عدد فشنگ، یک ثوب کوله‌پشتی و یک دستگاه نورافکن از این گروه متخلّف کشف و ضبط شد.

رئیس اداره ستادی محیط‌زیست طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: پرونده متخلفین جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

قادری تصریح کرد: از مردم و دوستداران محیط‌زیست درخواست داریم درصورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی، موضوع را به محیط‌زیست اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن‌ها اقدام شود.

بازداشت دو متخلف محیط زیست در لردگان

به گزارش صداوسیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: با تلاش مأموران یگان حفاظت یک نفر متخلف حمل چوب بلوط جنگلی با یک دستگاه موتورسیکلت و یک نفر متخلف قطع یک اصله درخت بلوط حین ارتکاب جرم در شهرستان لردگان شناسایی و دستگیر شدند.

شهرام احمدی افزود: از متخلف قطع درخت جنگلی، یک قبضه اسلحه تک لول ساچمه زنی غیرمجاز هم کشف و ضبط شد.

وی گفت: این متخلفان پس از تشکیل پرونده برای مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید