خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  نسیم صادقی به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد / سند

نسیم صادقی به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – نسیم صادقی، شهروند اهل تبریز، روز گذشته با دریافت ابلاغیه ای الکترونیکی به دادگاه انقلاب این شهر احضار شد. بر اساس این احضاریه وی باید تا ۱۰ روز پس از درج ابلاغیه در سامانه در شعبه تعیین شده حاضر شود. این در حالی است پیشتر در تاریخ ۱۲ شهریورماه جلسه رسیدگی به اتهامات خانم صادقی در دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۸، نسیم صادقی با دریافت ابلاغیه الکترونیکی در سامانه “ثنا” جهت “ادای پاره ای توضیحات” به شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان تبریز احضار شد.

این در حالی است که جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نسیم صادقی روز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده بود.

نسیم صادقی در تاریخ ۳ شهریورماه طی ابلاغیه الکترونیکی جهت حضور در این دادگاه احضار و اتهام مطروحه علیه وی “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده بود.

وی پیشتر در فرودین ماه سال جاری از بابت دو اتهام دیگر تحت عناوین “انتشار اکاذیب از طریق رایانه” و “عضویت در جمعیت های معارض کشور” تبرئه شده بود.

لازم به یادآوری است نسیم صادقی پیشتر در تاریخ ۲۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود و روز دوشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷ به زندان تبریز منتقل شده بود.

خانم صادقی پیش از انتقال از بازداشتگاه امنیتی به زندان تبریز، توسط شعبه ۱۹ بازپرسی دادیاری عمومی و انقلاب شهید بهشتی تبریز تحت عنوان “تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت خبری در فضای مجازی علیه نظام” تفهیم اتهام شده بود. این اتهام در مراحل دادرسی در قالب “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی”، “انتشار اکاذیب از طریق رایانه” و “عضویت در جمعیت های معارض کشور” علیه وی مطرح شد.

وی روز چهارشنبه ۹ آبان ماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی و تا پایان زمان دادرسی از زندان تبریز آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید