خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت سه شهروند در مشهد به دلیل ‘تبلیغ و اقدام به ماساژدرمانی’

بازداشت سه شهروند در مشهد به دلیل ‘تبلیغ و اقدام به ماساژدرمانی’

خبرگزاری هرانا – یک زن و مرد و متولی یک واحد صنفی گرمابه در مشهد به دستور دادستانی و به دلیل آنچه “اقدام به ماساژدرمانی و تبلیغ آن در فضای مجازی” عنوان شده است، بازداشت شدند. تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، بازداشت این شهروندان به دستور قاضی دشتی فدکی، جانشین دادسرای انقلاب مشهد به مأموران امنیت اخلاقی فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، هر سه متهم پس از تکمیل مراحل انتظامی به دادسرای انقلاب منتقل و اتهام “تحریک و ترغیب افراد به فساد” به آن‌ها تفهیم شد.

گفته می شود که واحد صنفی گرمابه نیز پلمب شده است.

در این گزارش همچنین ادعا شده است که در جریان بازرسی از محل زندگی این افراد مشروبات الکلی کشف شده است.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

با این حال ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید