خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و بیمه ای کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان

معوقات مزدی و بیمه ای کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان ۴ ماه دستمزد معوقه دارند. یکی از این کارگران با بیان اینکه ۳ ماه حق بیمه مان نیز پرداخت نشده است گفت که “ما نمی توانیم با امنیت و اطمینان خاطر کار کنیم که همین مسئله سبب سخت شدن محیط کار و افزایش استرس خانواده هایمان شده است”.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، «حق بیمه و حقوق آبداران آب و فاضلاب روستایی خوزستان کی پرداخت می‌شود؟» از عناوینی بود که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من ثبت شد و خبرنگار فارس این سوژه را از مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان جویا شد.

هرچند مدیرعامل آبفار خوزستان پرداخت نشدن حقوق و حق بیمه آبداران را مربوط به کمبود بودجه دانست اما مدعی شد که این روند به زودی اصلاح می‌شود.

یکی از کارگران آب و فاضلاب روستایی خوزستان با اشاره به‌ سختی‌های کار و مشقت‌های زندگی معیشتی کارگری گفت: “شرایط معیشتی کارگران و حقوق آنها طوری است که هر روزمان به اندازه یک سال می‌گذرد و امسال هم نه تنها افزایش حقوق شامل ما نشده بلکه حتی ۴ ماه حقوق معوقه‌مان را هم پرداخت نکرده‌اند تا با این شرایط زندگی سختی داشته باشیم”.

وی گفت: “مهم‌ترین دلخوشی ما در این نحوه کار، بیمه تأمین اجتماعی است که تاب آوری ما در مقابل حوادث را افزایش می‌دهد، اما ۳ ماه است که حق بیمه ما پرداخت نشده و ما نمی‌توانیم با امنیت و اطمینان خاطر کار کنیم که همین مسئله سبب سخت شدن محیط کار و افزایش استرس خانواده‌هایمان شده است”.

سرپرست معاونت پشتیبانی و منابع انسانی آب و فاضلاب روستایی خوزستان نیز با اشاره به حل مشکل کارگران این شرکت در برخی از شهرستان‌ها مدعی شد: “مشکل کارگران آبفار در چند شهرستان دیگر حل نشده و گره ایجاد شده هم عدم همکاری تأمین اجتماعی در آن شهرستان است.”

حسین غلامی افزود: “یک سری مسائل فنی به وجود آمده است به این صورت که شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، به صورت اوراق نزد تأمین اجتماعی دارد که مربوط به چهار پیمانکار نیروهای آبدار است”.

وی با اشاره به اینکه مبلغی که نزد تأمین اجتماعی مانده مبلغی بیش از سه ماه حق بیمه معوقه آبداران است، گفت: “بنا بر گفته معاون بیمه‌ای خوزستان ۴ پیمانکار زیرمجموعه شرکت آبفار، شرکت‌های صددرصد دولتی هستند و اگر تا ۶ ماه پولی جهت حق بیمه پرداخت نکنند، دفترچه کارگران قابل تمدید است اما متأسفانه برخی از شعب سازمان تأمین اجتماعی مانند شوش و رامهرمز حاضر به همکاری در این زمینه نیستند”.

سرپرست معاونت پشتیبانی و منابع انسانی آبفار خوزستان در پاسخ به این پرسش که اگر در این مدت‌زمان کارگری دچار حادثه شود تکلیف بیمه‌اش چه می‌شود، گفت: “متأسفانه هر شعبه‌ تأمین اجتماعی ساز خودش را می‌زند و این روال اداری با سازمان تأمین اجتماعی است که طی نامه‌ای به شعب خود در شهرستان‌ها برساند که دفترچه‌ کارگران را تمدید کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید