خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ ساعت ۱۴:۲۷:۵۸

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آرام زندی با تودیع قرار آزاد شد

آرام زندی با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – صبح روز جاری، آرام زندی، شهروند اهل سنندج با تودیع قرار از زندان این شهر آزاد شد. وی در تاریخ ۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل مادرش بازداشت و ۱۷ شهریورماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان سنندج منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز پنجشنبه ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۸، آرام زندی با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان سنندج آزاد شد.

آرام زندی روز چهارشنبه ۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل مادرش بازداشت شده بود. بازداشت آقای زندی بدون ارائه حکم قضایی و همراه با خشونت صورت گرفته بود بطوریکه در پی آن مادر وی بیهوش شده و به بیمارستان منتقل شده بود.

پیشتر در تاریخ ۱۱ شهریورماه یک منبع نزدیک به خانواده زندی به هرانا گفته بود که این شهروند بازداشتی تا آن زمان هیچ گونه تماسی با خانواده‌اش نداشته و آنها با پیگیری‌هایی که انجام داده‌اند مطلع شده‌اند وی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج نگهداری می‌شود.

وی روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۸، طی تماسی تلفنی با خانواده خود از انتقالش از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی سنندج خبر داده بود.

گفتنی است که آرام زندی پیشتر در تاریخ ۸ تیرماه ۹۴ به همراه برادرش فواد زندی در شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی سعیدی با اتهاماتی از جمله “تبلیغ علیه نظام” روبرو شده بود. نهایتا هر یک از آنها به تحمل چهار ماه حبس تعزیری محکوم و در تاریخ ۸ آبان ماه ۹۴ با پایان دوران محکومیت خود از زندان سنندج آزاد شده بودند. این دو شهروند، نخستین بار در ۲۵ اسفند ۸۹ بازداشت و پس از مدتی آزاد شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید