خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  حمایت از دختر آبی؛ دستور بازداشت صبا کمالی، بازیگر سینما به اتهام “توهین به مقدسات” صادر شد

حمایت از دختر آبی؛ دستور بازداشت صبا کمالی، بازیگر سینما به اتهام “توهین به مقدسات” صادر شد

خبرگزاری هرانا – دستور بازداشت صبا کمالی، بازیگر سینما به دلیل آنچه توسط یک خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران “توهین به امام سوم شیعیان” عنوان شده است، صادر شد. خانم کمالی روز جاری با انتشار یادداشتی از سحر خدایاری (دختر آبی) حمایت کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، خبرگزاری فارس در خبری که با ادبیات مرسوم نهادهای امنیتی تنظیم شده است، مدعی شد که دستور بازداشت یک بازیگر زن سینما به دلیل “توهین به امام حسین” صادر شد.

بر اساس خبر منتشرشده توسط این خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران، این بازیگر سینما با انتشار یادداشتی در حمایت از سحر خدایاری “به امام حسین اهانت کرده” و  از همین رو دستور بازداشت وی صادر شده است.

هویت این بازیگر سینما در گزارش مذکور، “ص.ک” عنوان شده است.

همزمان دیگر خبرگزاری های داخلی هویت این بازیگر را “صبا کمالی” و دلیل بازداشت وی را انتشار پستی در اینستاگرام عنوان کرده اند.

بر اساس این گزارش ها، صبا کمالی در این پست به حمایت از سحر خدایاری پرداخته و گفته است که وی از امام سوم شیعیان مظلوم تر است و دقایقی بعد پست مذکور را حذف کرده است.

سحر خدایاری شناخته شده به دختر آبی، در اسفندماه سال گذشته به هنگام ورود به ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار تیم های استقلال ایران و العین امارات بازداشت و به زندان قرچک منتقل شده بود. وی روز دوشنبه ۱۱ شهریورماه جهت پیگیری پرونده اش به دادسرای تهران مراجعه کرده بود و پس از اطلاع یافتن از محکومیتش به ۶ ماه حبس در مقابل دادسرا اقدام به خودسوزی کرد. دختر آبی در تاریخ ۱۸ شهریورماه بر اثر پیامدهای ناشی از سوختگی در بیمارستان فوت کرد.

مرگ دختر آبی با واکنش های گسترده ای از سوی فوتبالیست‌ها، هنرمندان، سیاستمدارها و سازمان های حقوق بشری در داخل و خارج از کشور مواجه شد. از این میان می‌توان به واکنش فدراسیون بین المللی فوتبال، سازمان عفو بین الملل، باشگاه آ.اس.رم، باشگاه بارسلونا اسپانیا، بازیکنان تیم ملی زنان سوئد، فرهاد مجیدی، علی کریمی، علی دایی، جعفر پناهی و معصومه ابتکار اشاره کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید