خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  با تعویق حکم حبس؛ آسو گرمینی از زندان ارومیه آزاد شد

با تعویق حکم حبس؛ آسو گرمینی از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – آسو گرمینی زندانی سیاسی اهل اشنویه با تعویق حکم حبس از زندان ارومیه آزاد شد. حکم صادره علیه آقای گرمینی با در نظر گرفتن عفو به مدت ۲ سال تعویق شده است. وی در تاریخ ۱۰ مردادماه جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، در تاریخ ۱ شهریورماه ۱۳۹۸، آسو گرمینی از اهالی شهرستان اشنویه مشمول بخشنامه‌ عفو و تخفیف مجازات به مناسبت عید غدیرخم و قربان شده و با تعویق حکم به مدت دو سال، از زندان ارومیه آزاد شده است.

براساس این گزارش، مشمولیت وی به اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی در رابطه با بخشنامه عفو و بخشش، مربوط به ماده ۴۵ ناظر به جرایم تعزیری درجه ۶ تا ۸ بوده است. با توجه به ماده مذکور، پس از گذشت مدت تعویق با توجه به میزان پایبندی به اجرای دستورهای دادگاه، گزارشهای مددکار اجتماعی و نیز ملاحظه وضعیت وی، دادگاه حسب مورد به تعیین کیفر یا صدور حکم معافیت از کیفر اقدام می‌کند.

آسو گرمینی ۱۰ در تاریخ  مرداد توسط دادگاه انقلاب ارومیه به یک سال حبس محکوم شده و جهت تحمل حبس به زندان ارومیه منتقل شده بود.

وی از بابت اتهام “همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام” محاکمه و به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

آسو گرمینی پیشتر در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۷، توسط ماموران وزارت اطلاعات در اشنویه بازداشت و نهایتا روز ۱۴ اردیبهشت ۹۸ به صورت موقت از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات آزاد شده بود.

آسو گرمینی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید