خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  درگیری در پی امر به معروف؛ یک شهروند در بندر گز بازداشت شد

درگیری در پی امر به معروف؛ یک شهروند در بندر گز بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – شهروندی که در پی تذکر یک زن تحت عنوان “امر به معروف” با وی درگیر شده بود، امروز در بندرگز بازداشت شد. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، روز دوشنبه ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۸، تعدادی از شهروندان در بندر گز با زنی که در دسته عزاداری تحت عنوان “امر به معروف” به آنان معترض شده بود درگیر شدند.

در این گزارش ادعا شده است که “آمر به معروف” پس از اینکه قصد ترک صحنه درگیری را داشته است، توسط یک مرد مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، امروز یکی از شهروندان حاضر در این درگیری بازداشت شده است.

گفتنی است که این درگیری در پی تذکر زن مذکور نسبت به آرایش چند زن دیگر در دسته عزاداری رخ داده است.

کنشگران اجتماعی دخالت بی ضابطه شهروندان در امور و احوالات شخصی یکدیگر را تحت نام امر به معروف یک معضل دانسته و آن را موجب گسترش خشونت و ناامنی در جامعه می خوانند. پیشتر هم گزارشاتی از درگیری خشن شهروندان تحت عنوان مسئله امر به معروف منتشر شده بود.

طی هفته های گذشته نیز سه طلبه حوزه علمیه در ملایر، مشکین دشت کرج و همدان و یک شهروند دیگر در قزوین در پی اعتراض به چند شهروند تحت عنوان “امر به معروف” و بروز درگیری و خشونت مضروب شده بودند.

خردادماه امسال نیز دخالت یک زن درباره پوشش چند زن دیگر تحت عنوان امر به معروف موجب بروز درگیری مختصر خیابانی بین آنها در شهر خمام گیلان شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید