خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آرام زندی به زندان سنندج منتقل شد

آرام زندی به زندان سنندج منتقل شد

‌‌خبرگزاری هرانا – آرام زندی، شهروند اهل سنندج روز یکشنبه از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان این شهر منتقل شد. وی در تاریخ ۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل مادرش بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۸، آرام زندی طی تماسی تلفنی با خانواده خود از انتقالش از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی سنندج خبر داد.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند سنندجی در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: آقای زندی روز گذشته طی تماسی تلفنی خانواده خود را از انتقالش به زندان مرکزی سنندج مطلع کرد و گفت که قاضی پرونده جهت آزادی وی قرار وثیقه تعیین کرده است.

آرام زندی روز چهارشنبه ۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل مادرش بازداشت شده بود. بازداشت آقای زندی بدون ارائه حکم قضایی و همراه با خشونت صورت گرفته بود بطوریکه در پی آن مادر وی بیهوش شده و به بیمارستان منتقل شده بود.

پیشتر در تاریخ ۱۱ شهریورماه یک منبع نزدیک به خانواده زندی به هرانا گفته بود که این شهروند بازداشتی تا آن زمان هیچ گونه تماسی با خانواده‌اش نداشته و آنها با پیگیری‌هایی که انجام داده‌اند مطلع شده‌اند وی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج نگهداری می‌شود.

گفتنی است که آرام زندی پیشتر در تاریخ ۸ تیرماه ۹۴ به همراه برادرش فواد زندی در شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی سعیدی با اتهاماتی از جمله “تبلیغ علیه نظام” روبرو شده بود. نهایتا هر یک از آنها به تحمل چهار ماه حبس تعزیری محکوم و در تاریخ ۸ آبان ماه ۹۴ با پایان دوران محکومیت خود از زندان سنندج آزاد شده بودند. این دو شهروند، نخستین بار در ۲۵ اسفند ۸۹ بازداشت و پس از مدتی آزاد شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید