خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  بیستمین روز پس از بازداشت؛ بی خبری از وضعیت فرهاد سلمان پور ظهیر

بیستمین روز پس از بازداشت؛ بی خبری از وضعیت فرهاد سلمان پور ظهیر

خبرگزاری هرانا – فرهاد سلمان پور ظهیر، شهروند ساکن تهران از تاریخ ۳۰ مردادماه در بازداشت به سر می برد. علیرغم پیگیری های مکرر خانواده آقای سلمان پور، تاکنون پاسخ روشنی از سوی نهادهای امنیتی و بازپرسی دادسرای اوین در ارتباط با وضعیت وی داده نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۸ شهریورماه ۹۸، فرهاد سلمان پور ظهیر، زندانی امنیتی سابق در بیستمین روز بازداشت خود به سر می برد.

وی در تاریخ ۳۰ مردادماه ۹۸ پس از خروج از منزل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. وی در روزهای ابتدایی بازداشت در تماس کوتاهی با خانواده خود از این موضوع خبر داده است با این حال پس از آن هیچ تماس دیگری نداشته است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای سلمان پور در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “علیرغم پیگیری های مکرر خانواده آقای سلمان پور، تاکنون پاسخ روشنی از سوی مسئولین به آنها داده نشده است، روز شنبه هفته جاری خانواده وی به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین مراجعه کردند اما با برخورد نامناسب قاضی خدابخشی مواجه شده و بدون هیچ توضیح و پاسخی از محل بیرون رانده شدند؛ در صورتی که به خانواده آقای سلمان پور گفته شده بود که پرونده وی در این شعبه تحت بررسی است”.

از سوی دیگر وکیل منتخب خانواده سلمان پور تاکنون علیرغم پیگیری نتوانسته است موکل خود را ببینید یا از محتویات پرونده او مطلع شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید