خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  بیشترین تماس با مرکز فوریت های اجتماعی تهران در ارتباط با کودک آزاری است

بیشترین تماس با مرکز فوریت های اجتماعی تهران در ارتباط با کودک آزاری است

خبرگزاری هرانا – به گفته مدیرکل بهزیستی تهران در سه ماهه اول سال جاری یک هزار و ۶۰۸ تماس با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی برقرار شده است که بیشتر آن مربوط به کودک آزاری و ۲۵۱ مورد دیگر مربوط به همسر آزاری بوده است. وی همچنین اعلام کرد که ۶۸ مورد کودک آزاری طی این مدت در این مرکز پذیرش شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی، امروز شنبه ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۸، داریوش بیات نژاد، مدیرکل بهزیستی استان تهران از ثبت هزار و ۶۰۸ با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی طی ۳ ماه اول سال جاری خبر داد.

بیات نژاد افزود: در اورژانس اجتماعی خط ۱۲۳ در سه ماهه اول سال جاری یک هزار و ۶۰۸ تماس برقرار شد که بیشتر آن مربوط به کودک آزاری بود؛ همچنین ۲۵۱ مورد همسر آزاری، ۱۱۸ مورد سالمند آزاری، ۵۱ مورد معلول آزاری، ۱۴۷ مورد خشونت خواهر و برادر، ۷۸ مورد اقدام به خودکشی، ۴۱ مورد افکار خودکشی، ۴۱۴ مورد فرار از منزل، ۳۰۴ مورد زوجین متقاضی طلاق، ۳۱۰۷ مورد اختلافات خانوادگی، ۵۸۳ مورد دختران در معرض آسیب اجتماعی، ۵۶۵ مورد آزار کودکان خیابانی، ۶۳ مورد اختلال هویت جنسی، ۶۶ مورد بد سرپرستی و یک‌هزار و ۳۸۶ مورد دیگر  تماس‌هایی بود که نیازمند به ارجاع بودند با این خط تماس گرفتند.

وی ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری ۳۲۳ نفر به صورت سرپایی و ۱۶۹ به صورت موقت در مراکز شبانه‌روزی مداخله در بحران پذیرش شدند.

بیات‌نژاد درباره خدمات و اقدامات تخصصی و حقوقی این تعداد پذیرش در انواع مسائل و مشکلات گفت: ۲۵ مورد در بحث همسر آزاری، ۶۸ مورد کودک آزاری، ۳ مورد سالمند آزاری، ۲ مورد والد آزاری، ۲۷ مورد خشونت سایر بستگان، ۶ مورد خشونت خواهر و برادر، ۴ مورد افکار خودکشی، ۱۰ مورد اقدام به خودکشی، ۲ مورد کودک خیابانی، ۵۰ مورد زنان و دختران درمعرض آسیبهای اجتماعی، ۴۵ مورد فرار از منزل، ۳۸ مورد متقاضی طلاق، ۷ مورد اختلال هویت جنسی، ۱۵۱ دختران بی سرپرست نیازمند حمایت‌های اجتماعی،۴۶ مورد مساعدت‌های مالی مورد درخواست و ۸ مورد مواردی دیگر گزارش شده است.

در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی و حدود ۱۰ هزار تماس در ارتباط با همسر آزاری بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید