خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ساعت ۲۲:۳۶:۰۹

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  احراز هویت سه تن دیگر از شهروندان آزاد شده در اهواز

احراز هویت سه تن دیگر از شهروندان آزاد شده در اهواز

خبرگزاری هرانا – روز گذشته سه تن دیگر از شهروندان اهوازی که در پی حمله مسلحانه سال گذشته به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. با احتساب این افراد، شما شهروندان آزاد شده  به ۵ تن رسید. روز گذشته و همزمان با این افراد آمنه ظاهری ساری و محمد مومنی تیماس نیز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۳ شهریورماه ۹۸، سه شهروند اهوازی دیگر با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

هویت این شهروندان، حطاب ظاهری ساری، علی عبیداوی و علی حیدری احراز شده است. با احراز هویت این شهروندان شمار شهروندان آزاد شده روز گذشته به ۵ تن رسیده است.

هرانا روز گذشته نیز از آزادی تعدادی از شهروندان اهوازی از جمله آمنه ظاهری ساری و محمد مومنی تیماس خبر داده بود.

حطاب ظاهری ساری به همراه فرزندش امین ظاهری ساری در پی احضار به شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب اهواز در تاریخ ۱۴ آبانماه بازداشت و به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند.

از سوی دیگر آمنه ظاهری ساری، فرزند ۲۰ ساله حطاب ظاهری ساری و دانشجوی رشته حسابداری در تاریخ ۱۵ آبان ماه ۹۷ توسط مامورین اطلاعات سپاه اهواز بازداشت شده بود. وی در تیرماه سال جاری توسط ماموران زندان سپیدار اهواز مورد بدرفتاری و ضرب و شتم قرار گرفته و دست وی از ناحیه بازو آسیب دیده بود.

علی عبیداوی، معلم اهوازی نیز روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی در محل تدریس خود بازداشت شده و در تاریخ ۵ مردادماه به زندان شیبان اهواز منتقل شده بود.

محمد مومنی تیماس، ۵۹ ساله و از اهالی اهواز در مهرماه سال ۹۷ در پی مراجعه به دادگاه انقلاب اهواز جهت پیگیری وضعیت فرزندان خود که پیشتر بازداشت شده بودند، به دلیل درگیری لفظی با قاضی دادگاه بازداشت شده بود.

علی حیدری نیز همزمان با موج بازداشت شهروندان اهوازی در آبان ماه سال گذشته بازداشت شده بود.

لازم به یادآوری است پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز تعداد پرشماری از شهروندان عرب در استان خوزستان بازداشت شدند. هرانا پیش‌تر طی پنج گزارش به ترتیب هویت ۱۰، ۱۹، ۱۷ ، ۱۳۳ و ۱۰ نفر از افرادی که پس از این جریان بازداشت شده بودند را احراز کرده است. بازداشت این شهروندان نیز بر اساس این لیست ها پیش تر توسط هرانا اطلاع رسانی شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید