خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  دادگاه تجدید نظر مجتبی پروین را به حبس محکوم کرد / سند

دادگاه تجدید نظر مجتبی پروین را به حبس محکوم کرد / سند

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر استان اردبیل حکم ۳ ماه حبس تعزیری مجتبی پروین را عیناً تایید کرد. این حکم پیشتر توسط دادگاه کیفری دو اردبیل علیه آقای پروین صادر شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۳۰ مردادماه ۱۳۹۸، شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان اردبیل رای قطعی مجتبی پروین را به وی ابلاغ کرد.

در این حکم با استناد به اظهارات مامورین دادسرا مبنی بر تایید تخریب خودروی پلیس توسط آقای پروین، آمده است که درخواست تجدید نظر وی رد و رای اولیه عیناً تایید می شود.

لازم به یادآوری است که جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین در خصوص اتهام “تخریب خودروی پلیس” پیشتر در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان اردبیل برگزار و در مرحله بدوی به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

در دادنامه صادره آمده بود که این حکم با شکایت نیروی انتظامی و بر اساس گزارش مدیر کل اطلاعات استان اردبیل و اداره اطلاعات پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی استان اردبیل صادر شده است.

جلسه دادگاه مجتبی پروین در بخش دیگر این پرونده در تاریخ ۲۷ مردادماه در دادگاه عمومی و انقلاب اردبیل حاضر شدو جلسه رسیدگی به اتهامات وی برگزار شده بود.

آقای پروین مورخ ۱۷ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی شهر اردبیل در منزل شخصی خود بازداشت و همان روز پس از تفهیم اتهام با قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ مردادماه ۹۷ به همراه تعدادی دیگر از فعالان ترک (آذربایجانی) در پی برگزاری مراسمی در پناهگاه کوه سبلان توسط نیروهای امنیتی مشکین‌شهر بازداشت و پس از گذشت ساعاتی در شامگاه همان روز از بازداشتگاه شهر لاهرود آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید