خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مخالفت تنبیهی با درخواست مرخصی لطیف حسنی در زندان رجایی شهر کرج

مخالفت تنبیهی با درخواست مرخصی لطیف حسنی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – لطیف حسنی، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج به بهانه سو رفتار، توسط مسئولین زندان بصورت تنبیهی از مرخصی محروم شده است. این مخالفت در حالی صورت می گیرد که آقای حسنی نزدیک به ۷ سال از دوران محکومیت ۸ ساله خود را پشت سر گذاشته و طی ۴ سال گذشته به صورت مرتب به مرخصی کوتاه مدت اعزام می شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، لطیف حسنی، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج از مرخصی محروم مانده است.

گفته می شود مخالفت با مرخصی آقای حسنی به گفته نماینده دادستان به بهانه سو رفتار وی صورت گرفته است.

این مخالفت در حالی صورت می گیرد که آقای حسنی ۴ سال گذشته را در بازه های زمانی حدوداً ۴ ماهه به مرخصی کوتاه مدت ۳ الی ۵ روزه اعزام می شده است.

هر چند مرخصی بعنوان امتیاز در نظام زندانبانی ایران تعریف شده است اما مخالفت با آن به بهانه تنبیه یک زندانی استفاده ابزاری و سلیقه ای از این امتیاز محسوب می شود.

لازم به یادآوری است که لطیف حسنی در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۱ به همراه محمود فضلی، شهرام رادمهر، آیت مهرعلی بیگلو و بهبود قلی‌زاده، چهار فعال ترک (آذربایجانی) دیگر بازداشت شدند و توسط دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی هر کدام به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شدند. حکم این افراد نهایتاً پس از تجمیع احکام به ۸ سال زندان تقلیل پیدا کرد.

اتهام این شهروندان تاسیس گروه غیرقانونی به هدف اقدام علیه امنیت ملی عنوان شده بود.

لطیف حسنی متولد ۱۳۴۹ در شهرستان خلخال از توابع در استان اردبیل است و در حال حاضر در سالن ۴ بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج در حال گذراندن هفتمین سال از دوران محکومیت ۸ ساله خود است.

لازم به اشاره است که آقای حسنی از سال ۱۳۹۱ در تبریز زندانی بود و در سال ۹۳ پس از حدود پنجاه روز اعتصاب غذا، ابتدا به زندان اوین و سپس به رجایی شهر منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید