خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  شهرزاد جعفری، خواهر نوشین جعفری آزاد شد

شهرزاد جعفری، خواهر نوشین جعفری آزاد شد

خبرگزاری هرانا – شهرزاد جعفری، خواهر نوشین جعفری شب گذشته آزاد شد. وی روز یکشنبه ۱۰ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. نوشین جعفری، خبرنگار و عکاس سینما و تئاتر در تاریخ ۱۲ مردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. سخنگوی قوه قضاییه در تاریخ ۲۲ مردادماه با تایید خبر بازداشت خانم جعفری اتهامات وی را “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به مقدسات” عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب چهارشنبه ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۸، شهرزاد جعفری آزاد شد.

امیر رئیسیان، وکیل دادگستری طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در توییتر خبر از آزادی شهرزاد جعفری داده است.

وی روز یکشنبه ۱۰ شهریورماه در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. بازداشت خانم جعفری در حالی صورت گرفته بود که پیشتر توسط نیروهای امنیتی تهدید شده بود که در خصوص وضعیت خواهرش اطلاع رسانی نکند.

نوشین جعفری در تاریخ ۱۲ مردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در تاریخ ۲۲ مردادماه طی یک کنفرانس خبری با تایید بازداشت نوشین جعفری اعلام کرده بود که وی با اتهاماتی همچون “توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام” بازداشت شده است.

لازم به ذکر است که طی هفته های گذشته از اکانت خصوصی اینستاگرام نوشین جعفری “پیامی صوتی” برای شیوا نظر‌آهاری، فعال مدنی، ارسال شد. در طی این تماس که مشخص است از محل بازداشتگاه صورت گرفته، خانم جعفری در وضعیت نامناسب روحی از خانم نظرآهاری می‌خواهد تا “پسورد یک حساب توییتری” را که در زمان بازداشتش کاربران نزدیک به نهادهای امنیتی آن را مرتبط با خانم جعفری دانسته بودند، بدهد تا از “فشارهای” بازجویی رهایی پیدا کند.

گقته می شود که نیروهای امنیتی نوشین جعفری را به این بهانه تحت فشار قرار داده اند. این در حالی است، خانم جعفری، خانواده وی و خود شیوا نظرآهاری هرگونه ارتباط با این حساب کاربری را تکذیب کرده اند.

امیر رئیسیان، وکیل مدافع نوشین جعفری پیشتر با اعلام اینکه از اتهامات مطروحه علیه موکلش اطلاع ندارد، گفت که در تاریخ ۲۷ مردادماه به دادسرای امنیت مراجعه کرده است اما بازپرس پرونده با بیان اینکه “پرونده امنیتی است” به او اجازه بر عهده گرفتن وکالت خانم جعفری را نداده است

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید