خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۲۲ شهروند در یک مهمانی خصوصی در دماوند

بازداشت ۲۲ شهروند در یک مهمانی خصوصی در دماوند

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از دستگیری ۲۲ شهروند در یک مهمانی خصوصی و پلمب محل برگزاری این مهمانی خبر داد. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز پنجشنبه ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۸، حسن ابراهیمی بسابی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند گفت که شب گذشته ۲۲ مرد و زن در یک مهمانی در دماوند بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه در این عملیات ۱۳ مرد و ۹ زن دستگیر شدند، مدعی شد که “در این مهمانی مشروبات الکلی نیز کشف شده است”.

ابراهیمی بسابی افزود با اشاره به پلمب ویلای محل برگزاری این مهمانی افزود: این محل با نصب بنر ممنوع و غیرقابل استفاده شد، ضمن اینکه پرونده متهمان نیز جهت بررسی و صدور رای به مقام قضایی ارسال شد.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید