خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن در مقابل ساختمان قوه قضاییه در تهران، گروهی از ناشنوایان در میدان امام خمینی تهران، شماری از کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک در میدان مرکزی این شهر، تعدادی از کارگران شهرداری شاهین شهر در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، عده‌ای از فعالان صنفی بخش صنایع مزاحم در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان ری، شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی و جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین در مقابل ساختمان استانداری قزوین، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود در مقابل ساختمان قوه قضاییه در تهران، اقدام به برگزاری ‎تجمع کردند.

این افراد در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات و مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و درخواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع ناشنوایان در تهران

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، گروهی از ناشنوایان در میدان خمینی تهران، دست به تجمع اعتراض زدند.

معترضان دلایل تجمع خود را در اعتراض به محرومیت از حقوق شهروندی و برخوردار نبودن از موقعیت‌های برابر اجتماعی، عنوان کردند.

تجمع کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، شماری از کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک، برای دومین روز متوالی، دست به تجمع زده و در میدان مرکزی این شهر راهپیمایی کردند.

این کارگران عدم پرداخت مطالبات مزدی خود را علت تجمع و راهپیمایی، عنوان کردند.

در این تجمع که از نیمروز ۱۳ شهریور ماه از مقابل شرکت آغاز و به میدان اصلی شهر (میدان شهدا) ختم شد، کارگران در مسیر خود در مقابل بانک کشاورزی به عنوان سهامدار عمده این شرکت و دفتر نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، تجمع کردند و خواستار شنیده شدن صدایشان شدند.

 

تجمع کارگران شهرداری شاهین شهر

به گزارش ایلنا، روز گذشته، ۱۲ شهریور ۱۳۹۸، تعدادی از کارگران شهرداری شاهین شهر، در اعتراض عدم تغییر وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی و وضعیت معیشتی خود، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

کارگران شهرداری شاهین شهر با اشاره به اینکه به صورت پیمانی در  یک شرکت پیمانکاری به کار خدماتی مشغول هستیم، گفتند: “می‌خواهیم وضعیت استخدامی ما به قرارداد مستقیم تبدیل شود”.

کارگران پیمانی شهرداری شاهین شهر گفتند که حقوق دریافتی آنان کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد و در این بین شرکت واسطه‌ای که هیچ نقشی در خدمات شهری ندارد؛ به واسطه کار آنان؛ به سودهای کلانی دست پیدا کرده است.

به گفته آنان، کارگرانی که توسط شرکت‌های واسطه نیروی انسانی در شهرداری شاهین شهر مشغول به کار هستند، ثبات شغلی ندارند و هر لحظه امکان بیکاری آنها وجود دارد.

آنها در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه پیش از این وضعیت شغلی خوبی داشتیم و همه حقوق و مزایای ما طبق قانون کار پرداخت می‌شد، گفتند: “قبل از برگزاری مناقصه و واگذاری واحد خدمات شهری به پیمانکار مربوطه مسئولان شهری به کارگران اطمینان دادند پیمانکار حق اخراج هیچ کارگری را ندارد در عین حال کارگران خدماتی همانند گذشته از حقوق مزایای قانونی بهره مند خواهند شد”.

تجمع فعالان صنفی بخش صنایع مزاحم

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، عده‌ای از فعالان صنفی بخش صنایع مزاحم، نسبت به براورده نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان ری، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان خود را دست‌اندرکار حوزه تولید بخش مشاغل کاذب و مزاحم ( پلاستیک، کارگاهی و …)‌ خواندند که پس از خرید زمین از یک نفر مالک، قصد ساخت واحدهای صنفی‌شان را در فاز سوم مجتمع فرخی باقرشهر دارند اما شهرداری اجازه ساخت به آنان نمی‌دهد زیرا می‌گوید که مالک اصلی، فراتر از مجوز و مفاد پروانه، با فروش زمین به تعداد بیشتری از آنچه در جواز قید شده، اقدام کرده است.

«محمد» یکی از تجمع کنندگان که قصد احداث واحد صنفی در فاز سوم مجتمع فرخی دارد گفت:‌ “سال ۹۱ برای احداث این واحد همه هزینه‌ها را از ما گرفته‌اند اما اینک اجازه ادامه فعالیت برای بهره‌برداری به ما نمی‌دهند”.

وی با بیان اینکه ۲ فاز این مجتمع هم اکنون در حال فعالیت هستند افزود: “از آنجا که ما هزینه کرده‌ایم باید به ما هم اجازه فعالیت بدهند”.

تجمع کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، دست به تجمع زدند.

یکی از این کارکنان معترض گفت: “حدود ۱۵۰۰ نفر هستیم که پس از ۱۳سال فعالیت در دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، هنوز وضعیت شغلی‌مان مشخص نیست”.

به گفته وی، اصلی‌ترین خواسته کارکنان معترض سهام عدالت توجه به امنیت شغلی آنها در لایحه آزادسازی سهام عدالت است که قرار است به زودی در صحن علنی مجلس مطرح و برای تصویب به رای گذاشته شود.

در لایحه مذکور به امنیت شغلی کارکنان سهام عدالت که حدود ۱۳ سال است در مجموعه شرکت‌های سهام عدالت شهرستانی سابقه کار بیمه‌ای داشته و عمر مفید خود را در شرکت‌های مذکور سپری کرده‌اند، هیچ‌گونه توجهی نشده است.

به گفته این کارگران؛ عدم توجه مجلس به امنیت شغلی کارکنان تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت در سطح کشور که زحمات این  کارکنان، سهام عدالت را به ثمر رسانیده است، عامل تجمع امروز کارکنان سهام عدالت مقابل مجلس شده است.

تجمع کارگران کنتورسازی قزوین

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، برای چهارمین روز متوالی در مقابل ساختمان استانداری قزوین، دست به تجمع زدند.

 کارگران شرکت کنتورسازی شهرستان البرز استان قزوین از روز شنبه نهم شهریور تا به امروز مقابل استانداری قزوین تجمع کرده‌اند و خواستار پیگیری مطالبات خود اعم از حقوق معوقه حدود ۳۰ ماهه و سنوات خود از مسئولان هستند.

در حال حاضر مدیرعامل شرکت کنتورسازی در زندان به سر می‌برد و سوء مدیریت موجب شده حقوق کارگران پرداخت نشود و همچنان پیگیر مطالبات خود از طریق تجمع مقابل استانداری قزوین باشند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید