خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ ساعت ۲۲:۲۴:۲۹

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام و شلاق برای یک زندانی همزمان با بخشش دو محکوم به مرگ

صدور حکم اعدام و شلاق برای یک زندانی همزمان با بخشش دو محکوم به مرگ

خبرگزاری هرانا –  دو زندانی در استان های هرمزگان و آذربایجان شرقی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از مرگ نجات یافتند. بنا بر خبری دیگر، یک زندانی توسط شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز از بابت اتهام “سرقت” به  ۳ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جام جم، یک زندانی بابت قتل دوست بدهکارش، با حکم قضات شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به اعدام محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از شامگاه جمعه ۱۸ آبان سال گذشته و به دنبال گزارش قتل مرد جوانی در خیابان حیدرآباد کرج در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سهیل تنها مظنون پرونده، پس از بازداشت به قتل دوستش اعتراف کرد. در ادامه با تکمیل تحقیقات، پرونده برای محاکمه به شعبه اول دادگاه کیفری یک استان البرز ارسال شد. در جلسه رسیدگی به پرونده، پدر و مادر مقتول برای متهم به قتل فرزندشان درخواست اعدام کردند. دختر مقتول هم خواهان اعدام متهم به قتل پدرش شد.

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و با قبول اتهام قتل و سرقت از مقتول گفت: “یک روز از من خواست تا شیر دستشویی خانه‌اش را درست کنم. بعد از این که لوله‌کشی خانه‌اش را تعمیر کردم، پولی به من نداد و هربار سراغش می‌رفتم می‌گفت فردا بیا پولت را بگیر. روز آخر با هم درگیر شدیم و من یک قندشکن از خانه‌اش برداشتم و یک ضربه به سرش زدم. او به سمت آشپزخانه رفت و چاقویی برداشت. سد ‌راهم شده بود و اجازه نمی‌داد از خانه خارج شوم. به همین خاطر دوباره با او درگیر شدم و چند ضربه دیگر به سرش زدم که غرق در خون روی زمین افتاد. او را به حمام بردم. با خودم گفتم چند ضربه بیشتر به او بزنم هیچ فرقی نمی‌کند و با چاقو گلویش را بریدم.

 متهم به قتل ادامه داد: “بعد از آن وسایلی مثل تلویزیون، آبگرمکن، لوازم صوتی، موتور یخچال و گوشی تلفن همراه بهزاد را سرقت کردم. گوشی را به آرایشگر محل دادم که باعث لو رفتن ماجرا شد”.

پس از دفاعیات متهم، مهدی فیروز رنجبر و محمدیاری (قضات دادگاه)، وارد شور شده و سهیل را به اتهام قتل به اعدام و به اتهام سرقت به سه سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در مراغه

به گزارش روزنامه کیهان، متهم به اعدام در مراغه از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس زندان مراغه گفت: “پرونده زندانی محکوم به اعدام پس از چهار سال با رضایت اولیای دم مختومه شد.”

قربان صفی‌لویی ادامه داد: “این زندانی محکوم به اعدام که چهار سال پیش در شهرستان بناب مرتکب قتل شده بود، با رضایت اولیای دم از زندان مراغه رهایی یافت.”

وی با اشاره به این که این زندانی پیش از این یک‌بار از پای چوبه دار بازگشته بود، افزود:”بار دیگر جهت اجرای حکم به پای چوبه ‌دار رفت، اما با رایزنی‌های انجام شده از تمامی اولیای دم رضایت اخذ و زندانی از اعدام رهایی یافت.”

رهایی از اعدام یک زندانی در هرمزگان

به گزارش ایرنا، یک متهم به قتل با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان گفت: “حکم اعدام این متهم قرار بود یازدهم شهریور اجرا شود که اولیای دم رضایت دادند”.

علی استادی با اعلام این خبر افزود: “اولیای دم بزرگوارانه بخشش را انتخاب کردند تا ضمن نه گفتن به روحیه انتقام جویی، فرصتی مجدد به مددجویانی را بدهند که مورد اصلاح و بازسازی شخصیت قرار گرفته‌اند”.

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: “از ۲۰ ماه گذشته تاکنون با تشکیل این گروه‌ها از ۱۶ اولیای دم رضایت گرفته شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید