خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  سه شهروند در ارومیه، اشنویه و سنندج مجموعا به ۱۸ سال حبس محکوم شدند

سه شهروند در ارومیه، اشنویه و سنندج مجموعا به ۱۸ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته حمید بلخکانلو شهروند اهل ماکو توسط دادگاه انقلاب ارومیه به یک سال حبس قطعی محکوم شد. همزمان حکم ١١ سال حبس تعزیری غفور برهم شهروند اهل اشنویه در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر ارومیه تأیید شد. در سنندج نیز یک شهروند به نام ولی نصیری توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۶ سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای گذشته “حمید بلخکانلو” در دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “همکاری با یکی از گروه های اپوزیسیون” به یک سال حبس قطعی محکوم شده است.

حمید بلخکانلو، روز سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ در نزدیکی دانشگاه نازلوی ارومیه توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت و در تاریخ ۲۵ مرداد با تودیع وثیقه‌ی ۳۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شد.

در خبری دیگر از ارومیه گزارش شده است که حکم ١١ سال حبس تعزیری “غفور برهم” از اهالی روستای “امیرآباد” از توابع شهرستان اشنویه در شعبه‌ی اول دادگاه تجدیدنظر عیناً تأیید شده است.

این شهروند در تیرماه ٩٧ بدون دسترسی به وکیل توسط دادسرای عمومی و انقلاب اشنویه از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی” به پنج سال حبس تعزیری، به اتهام “حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز” به پنج سال حبس تعزیری و در رابطه با اتهام “تردد غیرمجاز از مرز” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

بر اساس گزارشی دیگر، روز دوشنبه ١١ شهریور “ولی نصیری” توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ۶ سال حبس محکوم شد.

بر اساس حکم صادره، او از بابت اتهام “همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام” بە تحمل ۵ سال حبس و در رابطه با اتهام “اقدام علیە امنیت ملی” بە تحمل ١ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت تایید شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر، با استناد به ماده‌ی ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

ولی نصیری، ۵۶ ساله از اهالی روستای تنگیسر از توابع دهستان میانرود در بخش سیروان شهرستان سنندج روز سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز چهارشنبه ۷ فروردین ۹۸ با تودیع وثیقه‌ی ۵٠٠ میلیون تومانی موقتا آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید