خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  گزارشی از وضعیت آرام زندی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج

گزارشی از وضعیت آرام زندی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج

خبرگزاری هرانا – آرام زندی، شهروند اهل سنندج کماکان در بازداشت بسر می برد و تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته است. این شهروند روز چهارشنبه توسط ماموران امنیتی در منزل مادرش بازداشت شد. به دنبال پیگیری های خانواده آقای زندی مشخص شده که وی در حال حاضر در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج تحت بازجویی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرام زندی از روز چهارشنبه ۶ شهریورماه ۱۳۹۸ بازداشت و تاکنون اطلاع دقیقی در خصوص وضعیت وی به دست نیامده است.

آرام زندی روز چهارشنبه ۶ شهریورماه توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج در منزل مادرش بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده زندی در خصوص بازداشت وی به گزارشگر هرانا گفت: ماموران امنیتی روز چهارشنبه بدون ارائه حکم بازداشت و با خشونت اقدام به بازداشت آرام زندی کردند. همچنین به هنگام انتقال آقای زندی به خودرو با مادر وی برخورد فیزیکی کردند. رفتاری که منجر به بیهوشی و انتقال مادرش به بیمارستان شد”.

گفتنی است که مادر آرم زندی پس از ۲۴ ساعت بستری شدن به درخواست خودش و به دلیل نگرانی در مورد وضعیت فرزندش از بیمارستان مرخص شده و در حال حاضر در منزل خود تحت مراقبت است.

این منبع در خصوص آخرین وضعیت آرام زندی افزود: در پی مراجعات و پیگیری های فراوان خانواده زندی به نهادهای امنیتی و قضایی مشخص شد که وی در حال حاضر در سلول های انفرادی اداره اطلاعات سنندج تحت بازداشت و بازجویی است. اما این نهادها هیچ توضیحی در مورد دلیل بازداشت وی ارائه نداده اند.

لازم به ذکر است که آرام زندی تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ گونه تماسی با خانواده خود نداشته است.

گفتنی است که وی پیشتر در تاریخ ۸ تیرماه ۹۴ به همراه برادرش فواد زندی در شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی سعیدی با اتهاماتی از جمله “تبلیغ علیه نظام” روبرو شده بود. نهایتا هر یک از آنها به تحمل چهار ماه حبس تعزیری محکوم و در تاریخ ۸ آبان ماه ۹۴ با پایان دوران محکومیت خود از زندان سنندج آزاد شدند. این دو شهروند، نخستین بار در ۲۵ اسفند ۸۹ بازداشت و پس از مدتی آزاد شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید