خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرگ یک زندانی در زندان ارومیه در سایه عدم رسیدگی پزشکی

مرگ یک زندانی در زندان ارومیه در سایه عدم رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – شب گذشته یک زندانی در زندان ارومیه در پی سهل انگاری بهداری و مسئولان زندان و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد. این زندانی که از ۱۱ سال پیش در زندان بسر می‌برد، از سال ۹۴ بر اثر عوارض ناشی از سکته قلبی بخشی از توان حرکتی خود را از دست داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شنبه شب ۹ شهریورماه ۱۳۹۸، یک زندانی در زندان ارومیه به دلیل عدم رسیدگی پزشکی فوت کرد.

هویت این زندانی “احمد آموخته” توسط هرانا احراز شده است.

وی از ۱۱ سال پیش به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی در زندان ارومیه نگهداری می‌شد و علیرغم گذشت این زمان پرونده‌اش کماکان در حال رسیدگی بود و محکومیت قطعی نیافته بود.

یک منبع مطلع در خصوص مرگ این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “آقای آموخته شب گذشته در پی وخامت وضعیت جسمانی به بهداری زندان منتقل شد. اما به دلیل تعلل پرسنل بهداری در رسیدگی و ممانعت از اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان جان خود را از دست داد”.

گفته می شود که احمد آموخته به دلیل ایست قلبی‌ای که در سال ۹۴ از سر گذرانده بود بخشی از توان حرکتی خود را از دست داده و به سختی قادر به راه رفتن بود.

موارد فوت زندانیان به دلایل مشابه، مساله جدیدی نیست و پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است، اما مسئولین بازرسی سازمان زندان ها در این رابطه هیچ اقدامی نکرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید