خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ ساعت ۲۲:۵۷:۵۲

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی یک شهروند بازداشتی اهل بوکان و تداوم بازداشت ۴ شهروند سنندجی در تهران

آزادی یک شهروند بازداشتی اهل بوکان و تداوم بازداشت ۴ شهروند سنندجی در تهران

خبرگزاری هرانا – یک شهروند اهل شهرستان بوکان که پیشتر در تاریخ ۳۰ مردادماه در تهران بازداشت شده بود، امروز با تودیع قرار به صورت موقت آزاد شد. همزمان چهار شهروند از اهالی سنندج که اواخر مردادماه در شهرستان دماوند از توابع استان تهران بازداشت شده بودند، همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸، “علی قادری” فرزند عثمان از اهالی شهرستان بوکان که در تهران بازداشت شده بود، با تودیع قرار وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

وی روز چهارشنبه ۳۰ مردادماه، در بلوار سعادت آباد تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. دلیل بازداشت وی “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” عنوان شده بود.

گفتنی است که او یک بار دیگر هم بهار ۹۷ با اتهاماتی مرتبط با “یکی از احزاب اپوزیسیون” توسط اداره‌ی اطلاعات بوکان مورد بازجویی قرار گرفته بود.

همزمان چهار شهروند از اهالی شهرستان سنندج که اواخر مردادماه بازداشت شده بودند، همچنان در بازداشت و تحت بازجویی به سر می‌برند.

 “هیوا جلیلی” از اهالی روستای آویهنگ سنندج روز سه شنبه ۲۹ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در شهرستان دماوند از توابع استان تهران بازداشت شده است.

پیش از آن در تاریخ ۲۸ مردادماه، سه شهروند از اهالی همین روستا به نام‌های “سیف الله جلیلی” فرزند ابراهیم، “بشیر حاتمی” فرزند صدیق و “غفور یاری” فرزند غفار در شهرستان دماوند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

اتهام مطروحه علیه این افراد، “همکاری با یکی از سازمانهای مخالف نظام” عنوان شده است. با این حال اطلاع دقیقی در رابطه با مصادیق اتهام مذکور به دست نیامده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید