خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  نجف مهدی پور به زندان ایلام منتقل شد

نجف مهدی پور به زندان ایلام منتقل شد

خبرگزاری هرانا – نجف مهدی پور، روزنامه نگار ایلامی روز جاری از زندان دره شهر به زندان ایلام منتقل شد. آقای مهدی پور از تاریخ ۱۱ خرداد ماه امسال جهت تحمل حبس یک ساله خود در زندان دره شهر بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۹ شهریورماه ۹۸، نجف مهدی پور، روزنامه نگار ایلامی از زندان دره شهر به زندان ایلام منتقل شد.

انتقال نجف مهدی پور روز جاری بدون اطلاع قبلی و به صورت ناگهانی، تحت تدابیر امنیتی صورت گرفته است.

آقای مهدی‌پور که در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۸ جهت تحمل حبس یک ساله خود بازداشت و به زندان دره‌شهر منتقل شده بود در تاریخ ۵ مرداد ماه به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۵ مردادماه به زندان بازگردانده شده بود.

این شهروند ایلامی روز ۳۰ اردیبهشت ۹۷ بازداشت و سپس به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. وی روز سه شنبه ۱۳ شهریور ۹۷ به دادگاه انقلاب ایلام احضار شده و حکم یک سال حبس تعزیری از بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به وی ابلاغ شده بود.

روز شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ آخرین دفاعیاتش را در دادگاه تجدیدنظر ارائه داده و در تاریخ ۲ اردیبهشت‌ماه حکم یک سال حبس وی عیناً تایید شده بود.

پیشتر نیز انتشار مقالات انتقادی، تعطیلی دوهفته‌نامه‌ی باختر زمین را در پی داشت که آقای مهدی‌پور صاحب امتیاز آن بود.

نجف مهدی‌پور کارشناس ارشد علوم سیاسی و کاندیدای دهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی بود که صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید