خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  ممانعت از آزادی علیرغم پایان دوره محکومیت؛ گزارشی از وضعیت محمدتقی شریفی در زندان اوین

ممانعت از آزادی علیرغم پایان دوره محکومیت؛ گزارشی از وضعیت محمدتقی شریفی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – محمدتقی شریفی، زندانی سیاسی در زندان اوین علیرغم پایان دوران محکومیت خود کماکان در زندان به سر می برد. وی در اسفندماه سال ۹۷ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده و این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرده است. محمدی تقی شریفی علیرغم پایان دوران محکومیت خود با کارشکنی اجرای احکام کماکان در زندان اوین به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرغم پایان دوران محکومیت محمدتقی شریفی، زندانی سیاسی در زندان اوین، تاکنون از آزادی وی ممانعت به عمل آمده است.

گفته می شود روز دوشنبه ۴ شهریورماه، آقای شریفی به اجرای احکام زندان اوین منتقل و نهایتا به دادگاه انقلاب منتقل شده است با این حال مسئولین شعبه از ورود وی ممانعت به عمل آورده و از انجام مراحل آزادی وی جلوگیری شده است.

وی در تاریخ ۷ اسفندماه توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام، عضویت در گروه های مخالف نظام و توهین به مقدسات” مجموعا به ۳ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

حکم صادره در مرحله بدوی، در دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” تقلیل یافته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید