خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  ثبت ۱۳۵ مورد کودک آزاری در مرکز فوریت های اجتماعی کرج

ثبت ۱۳۵ مورد کودک آزاری در مرکز فوریت های اجتماعی کرج

خبرگزاری هرانا – به گفته مدیر بهزیستی کرج از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳۵مورد کودک آزاری به مرکز فوریت های اجتماعی این شهرستان اعلام شده است. وی همچنین از معرفی ۹۸ کودک کار به این مرکز طی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۶ شهریورماه ۱۳۹۸، علیرضا فتاح پور،مدیر بهزیستی کرج  گفت: این موارد توسط مرکز فوریت های اجتماعی بهزیستی کرج مورد بررسی قرار گرفته و اقدام لازم انجام گرفت.

بر اساس این گزارش، اورژانس اجتماعی کرج با داشتن گروه های سیار شامل ماشین های مخصوص، یک روانشناس و یک مددکار در طول روز با گشت زنی در سطح شهر اقدام به شناسایی آسیب و رسیدگی به امور مربوط به جامعه هدف می کند.

فتاح پور گفت: امسال  ۹۸ کودک کار به  اورژانس اجتماعی کرج معرفی شده است.

وی تعداد تماس ها با مرکز فوریت های اجتماعی کرج را در طول سال جاری ۲هزار و ۴۱۰ مورد عنوان کرد و گفت: امسال  ۳۲۹ نفر نیز برای حل مشکلات اجتماعی خود به این مرکز مراجعه کردند.

مدیر بهزیستی کرج افزود: در هر ساعتی از شبانه روز نیروهای اورژانس به حالت آماده باش بوده و  در کمترین زمان ممکن در محل حاضر می شوند تا  اقدامات لازم را انجام دهند که در این زمینه با توجه  به نوع آسیب گزارش شده فعالیت های ساماندهی صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که اکنون ۲۷۰ کودک بد سرپرست و بی سرپرست نیز در ۱۳ مرکز خصوصی زیر نظر بهزیستی کرج با هزینه خود مراکز و یارانه ماهیانه کودکان نگهداری می شوند.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید