خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شماری از کارگران شرکت پتروشیمی فارابی در داخل ساختمان کارخانه، گروهی از کارگران شرکت هپکوی اراک در محور راه‌آهن شمال به جنوب اراک و تعدادی از بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان اداره مرکزی مخابرات این استان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران، در اعتراض به سال‌ها بلاتکلیفی برای تحویل زمین‌های خریداری شده خود در فاز ۵ هشتگرد در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست به تجمع زدند.

اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران گفتند: “شهرداری هشتگرد بدون توجه به نقشه‌های قدیمی که نحوه تقسیم زمین‌های خریداری شده در فاز ۵ هشتگرد را معین می‌کند قصد دارد در منطقه‌ای واقع در اطراف زمین‌ها که در حاشیه یک رودخانه تعریف شده است، ۳۸ قطعه زمین را به ۱۹۷۰ نفر اختصاص دهد”.

به گفته آنها، قرار است که در این زمین‌ها بلند مرتبه سازی شود تا به خریداران زمین، واحدهای آپارتمانی تحویل داده شود.

خریداران زمین با بیان اینکه خواهان آن هستیم که تعاونی مسکن کارگران برق تهران یکبار تکلیف زمین‌ها را مشخص کند، گفت: “تعاونی مکلف به تعهداتش است و نمی‌تواند به خواست شهرداری یا هر نهاد دیگر مواضعش را تغییر دهد”.

نمایندگان خریداران به داخل وزارتخانه رفتند تا به مسئولان آن در این رابطه گفتگو کنند.

آنها تاکید دارند: به دنبال رسیدگی و ورود فعالانه وزارت تعاون به مشکلات این تعاونی هستیم؛ چراکه احساس می‌کنیم شهرداری و هیات مدیره تعاونی مسکن کارگران برق تهران موفق عمل نکرده‌اند و نتوانستند رضایت ما را جلب کنند.

تجمع کارگران شرکت پتروشیمی فارابی

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸، شماری از کارگران شرکت پتروشیمی فارابی، در اعتراض به اخراج ۱۲ تن از همکاران خود و عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، در داخل ساختمان کارخانه دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران گفتند که مدیران شرکت به وعده های خود و همچنین تصمیمات اتخاذ شده در سال گذشته با محوریت سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مبنی بر ایجاد نظام هماهنگ پرداختها و همچنین اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، عمل نکرده‌اند.

تجمع کنندگان همچنین خواهان برگشت به کار کارگران اخراجی هستند که با اتهاماتی ثابت نشده از ابتدای سال جاری اخراج شده‌اند.

لازم به ذکر است، علیرغم تصمیمات کمیسیون کارگری فرمانداری شهرستان ماهشهر و همچنین رایزنی های علی گلمرادی، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس، شرکت مذکور از بازگشت بکار ۱۲ نیروی اخراجی این شرکت سر باز می‌زند.

به گفته برخی منابع، اخراج کارگران مذکور، روند تولید این شرکت را با مشکلاتی روبرو کرده است.

تجمع کارگران شرکت هپکوی اراک

به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸، گروهی از کارگران شرکت هپکوی اراک، برای چهارمین روز متوالی در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شرکت و معوقات مزدی خود، دست به تجمع زدند و محور راه‌آهن شمال به جنوب اراک را بستند.

گفته شده است که معوقات مزدی تعدادی از کارگران از سال‌های گذشته به حدود ۳ میلیارد تومان می‌رسد.

کارگران در این تجمعات خواستار تعیین تکلیف سهامدار و مدیریت هپکو و احیای کارخانه شدند.

تجمع بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸، تعدادی از بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان اداره مرکزی مخابرات این استان تجمع کردند.

این بازنشستگان گفتند: “ما خواستار اجرای کامل و دقیقِ دستورالعمل‌های استخدام سال ۸۹ و همچنین پرداخت مطالبات معوق خود هستیم.”

آنها با بیان اینکه تعداد بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی حدود ۵۰۰ نفر است، افزودند: از مسئولان می‌خواهیم همه دستورالعمل‌ها و مقررات را اجرا کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید