خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران به اتهام “زنای به عنف” توسط شعبه دهم دادگاه کیفری این استان، به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه جوان، فردی که به اتهام “تعرض به یک دختر معلول” بازداشت شده بود، محاکمه و به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، تابستان سال ۹۷ مرد میانسالی با مراجعه به اداره پلیس از مردی به نام سامان به اتهام آزار دختر معلولش شکایت کرد. او گفت: “دخترم، مریم ۳۰‌ ساله معلول ذهنی است. روز گذشته او از خانه بیرون رفت، اما هر چه منتظرش شدیم، برنگشت. ساعت ۴ صبح بود که مریم هراسان به خانه برگشت و گفت که مردی به نام سامان او را فریب داده و به او تعرض کرده است”.

با طرح شکایت، سامان ۳۸‌ساله بازداشت شد و به در بازجویی ها اتهام خود را پذیرفت.

با کامل شدن تحقیقات پرونده بعد از صدور کیفرخواست پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و هفته گذشته روی میز هیئت قضایی به ریاست قاضی قربان‌زاده قرار گرفت.

پدر شاکی گفت: “متهم از معلولیت دخترم سوءاستفاده کرد و او را فریب داد. او مرد بی رحمی است. هر وقت دخترم را می‌بینم قلبم درد می‌گیرد. برایش درخواست اشد مجازات دارم”.

در ادامه متهم گفت: “سال‌ها قبل از همسرم جدا شدم و یک فرزند پسر دارم. با شوهر خواهر مریم دوست بودم و با هم رفت و آمد داشتیم. در این رفت و آمدها با مریم آشنا شدم، اما بعد از چند بار صحبت متوجه شدم او معلول ذهنی است”.

متهم گفت: “من قبول دارم که شب حادثه مریم را با خودم به گردش بردم، اما به او تعرض نکردم”.

متهم در پاسخ به نظر کارشناسان پزشکی قانونی از سوی دادگاه، سکوت کرد. در پایان جلسه، قضات وارد شور شدند و روز گذشته، وی را به استناد ماده ۲۱۱ و ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی به اتهام “زنای به عنف” به اعدام محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید