خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  نسیم صادقی به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد / سند

نسیم صادقی به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – نسیم صادقی، شهروند اهل تبریز، امروز با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب این شهر احضار شد. بر اساس این ابلاغیه وی باید در تاریخ ۱۲ شهریورماه در شعبه تعیین شده حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۳ شهریورماه ۱۳۹۸،  نسیم صادقی قاضیجهانی فعال ترک (آذربایجانی) به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه وی باید در تاریخ ۱۲ شهریورماه در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز حاضر شود. اتهام مطروحه علیه خانم صادقی در این ابلاغیه تبلیغ علیه نظام عنوان شده است.

وی پیشتر در فرودین ماه سال جاری از بابت دو اتهام دیگر تحت عناوین “انتشار اکاذیب از طریق رایانه” و “عضویت در جمعیت های معارض کشور” تبرئه شده بود.

لازم به یادآوری است نسیم صادقی پیشتر در تاریخ ۲۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود و روز دوشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷ از آنجا به زندان تبریز منتقل شد.

خانم صادقی پیش از انتقال از بازداشتگاه امنیتی به زندان تبریز، توسط شعبه ۱۹ بازپرسی دادیاری عمومی و انقلاب شهید بهشتی تبریز به صورت بدوی با عنوان “تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت خبری در فضای مجازی علیه نظام”تفهیم اتهام شده بود. این اتهام در مراحل دادرسی در قالب “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی”، “انتشار اکاذیب از طریق رایانه” و “عضویت در جمعیت های معارض کشور” علیه وی مطرح شد.

وی چهارشنبه ۹ آبان ماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی و تا پایان زمان دادرسی از زندان تبریز آزاد شده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید