خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرگ یک زندانی در زندان ارومیه در سایه عدم رسیدگی پزشکی

مرگ یک زندانی در زندان ارومیه در سایه عدم رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه یک زندانی در زندان ارومیه در پی سهل انگاری بهداری و مسئولان زندان و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد. دلیل فوت این زندانی تعلل در رسیدگی به موقع به وضعیت وی پس از سکته قلبی عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۳۱ مردادماه ۱۳۹۸، یک زندانی در زندان ارومیه به دلیل عدم رسیدگی پزشکی فوت کرد.

هویت این زندانی توسط هرانا “نوبخت صحرایی” احراز شده است. وی از بابت اتهام “معاونت در قتل” مدت ۹ سال را در زندان ارومیه تحمل حبس کره بود و پیش از فوت در بند ۴ این زندان بسر می‌بُرد.

یک منبع مطلع در خصوص فوت این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: نوبخت صحرایی روز پنجشنبه در پی سکته قلبی به بهداری زندان منتقل شد. اما به دلیل تعلل کارمندان بهداری در رسیدگی به وضعیت وی و تاخیر پزشک بهداری فوت کرد. پزشک بهداری خود یک سکته ناقص را از سر گذرانده و تقریباً نیمی از بدنش از کار افتاده است، با این حال همچنان به کارش در بهداری زندان ادامه می‌دهد.

این منبع مطلع افزود: مرگ آقای صحرایی در حالی اتفاق افتاده که پزشکی قانونی پیشتر نامه عدم تحمل کیفر وی را صادر کرده بود، اما با بی توجهی مسئولان زندان وی کماکان در زندان بسر می‌بُرد.

گفتنی است که جنازه این زندانی به خانواده اش تحویل داده شده است.

لازم به ذکر است که ابراهیم صحرایی، برادر این زندانی نیز از بابت اتهام “قتل” به “اعدام” محکوم شده و در حال حاضر در زندان ارومیه است.

موارد فوت زندانیان به دلایل مشابه، مساله جدیدی نیست و پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است، اما مسئولین بازرسی سازمان زندان ها در این رابطه هیچ اقدامی نکرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید