خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری آدینه رشت امروز در مقابل مصلی این شهر، شماری از معلولین در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری در تهران، گروهی از کارگران شرکت هپکوی اراک در مقابل ساختمان این شرکت و تعدادی از پرسنل حق الزحمه ای صداوسیمای استان مرکزی در مقابل ساختمان سازمان صداوسیمای اراک، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲ شهریورماه ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری آدینه رشت، در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات خود در مقابل مصلی این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

گفتنی است که با وجود پیش فروش این مجتمع هنوز ساخت آن به پایان نرسیده و همین مساله باعث اعتراض خریداران مجموعه شده است.

تجمع معلولین در تهران

به گزارش فارس، امروز شنبه ۲ شهریورماه ۱۳۹۸، شماری از معلولین در اعتراض به عدم اجرای قوانین مربوط به معلولان در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری در تهران تجمع کردند.

معترضان شعارهایی از جمله، “قانون معلولان اجرا باید گردد” و “قانون تصویب شده اجرا نباید بشه”، ” درد ما بی شماره دولت خبر نداره”، “معلولان رو زور می گن قانون رو سر بریدن” را سر دادند.

آنها از مسئولان و به ویژه ریاست جمهور درخواست مساعدت و رسیدگی به مشکلات معلولان را داشتند.

معلولان در این تجمع ضمن اشاره به تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان، عدم تخصیص اعتبارات برای اجرای این قانون را بی عدالتی از سوی مسئولان دولتی دانستند.

محمد نفریه معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور پیش از این با تاکید بر اینکه  تاکنون حتی یک ریال از بودجه مربوط به اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان به بهزیستی پرداخت نشده است، بزرگترین آفت اجرا نشدن این قانون را کمبود بودجه عنوان کرده بود.

برآورد بودجه مورد نیاز، قبل از تورم سال گذشته برای اجرای این قانون حدود ۱۲ هزار میلیارد بوده که از این میزان، در بودجه امسال تخصیص ۱۱۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

تجمع کارگران شرکت هپکوی اراک

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲ شهریورماه ۱۳۹۸، گروهی از کارگران شرکت هپکوی اراک، در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شرکت و معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان این شرکت تجمع کردند.

کارگران شاغل در شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکوی اراک گفتند: “به علت پایین آمدن تولید در سال ۹۸ و کم‌کاری سهامدار و مدیریتی که سازمان خصوصی‌سازی انتخاب کرده نگران امنیت شغلی خود هستیم. در ماه‌های اخیر به دلیل نبود کار کارفرما مرخصی اجباری و بدون حقوق به کارگران تحمیل کرد که موجب نگرانی پرسنل شد”.

طبق اظهارات کارگران بعد از گذشت ۵ ماه از سال، کارگران تنها دستمزد کامل یک ماه و علی‌الحساب از ماه‌های فروردین و اردیبهشت دریافت کرده‌اند.

کارگران هپکوی اراک نسبت به عدم دریافت دستمزد ماه‌های تیر و مرداد معترض هستند.

آنها گفتند: “مدیریت چندان پیگیر تولید در هپکو نیست و با گذشت ۵ ماه از سال هنوز هیچ دستگاه جدیدی تولید نشده است”.

تجمع حق‌الزحمه‌ای صداوسیمای استان مرکزی

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲ شهریورماه ۱۳۹۸، تعدادی از پرسنل حق‌الزحمه‌ای صداوسیمای استان مرکزی، در اعتراض به وضعیت شغلی نامناسب خود، در مقابل ساختمان سازمان صداوسیمای اراک دست به تجمع زدند.

معترضان دلایل تجمع خود را قرارداد کاری نامشخص، نداشتن بیمه و دستمزد و مزایای کمتر از مصوب وزارت کار، عنوان کردند.

یکی از معترضین گفت: “پرسنل صداوسیمای استان مرکزی که تعداد آنها به حدود ۵۰ نفر می‌رسد، بین ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه کاری دارند و از وضعیت شغلی مناسبی برخوردار نیستند”.

پیشتر نیز جمعی از این کارکنان حق الزحمه‌ای به نمایندگی از دیگر پرسنل با حضور در دفتر علی اکبر کریمی خواهان رسیدگی به مشکلات و تعیین تکلیف وضعیت ساماندهی نیروهای حق الزحمه‌ای سازمان صداوسیما شدند و کریمی قول پیگیری مجدانه وضعیت از سوی مجمع نمایندگان استان و پیگیری این مهم در صحن علنی مجلس را داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید