خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ممانعت از تودیع قرار و آزادی؛ گزارشی از آخرین وضعیت حسن عطار در زندان اوین

ممانعت از تودیع قرار و آزادی؛ گزارشی از آخرین وضعیت حسن عطار در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – حسن عطار، شهروندی که نزدیک به ۵۰ روز گذشته را در بازداشت و در زندان اوین به سر برده است کماکان با مخالفت مسئولین با تودیع قرار وثیقه مواجه شده است. وی در تاریخ ۱۶ تیرماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن عطار، شهروند بازداشتی در زندان اوین با مخالفت مسئولین برای پذیرش قرار وثیقه، کماکان در بازداشت به سر می برد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای عطار به گزارشگر هرانا گفته است: “طی تماسی به خانواده عطار گفته شده بود که جهت آزادی موقت ایشان با وثیقه به دادستانی مراجعه کنند. با این حال دفتر دادستان مدعی شده که چنین موضوعی صحت ندارد و امکان پذیرش وثیقه و آزادی وی وجود ندارد”.

حسن عطار که ۴۹ روز گذشته را در بازداشت به سر برده است کماکان در سلول های سه نفره بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد.

آقای عطار روز یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸،همزمان با صدیقه مرادی، زندانی سیاسی سابق و همسر وی مهدی خواص صفت، توسط همان تیم نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. با این حال تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی از دلایل بازداشت وی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید