خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آرام فتحی به دادگاه انقلاب مریوان احضار شد / سند

آرام فتحی به دادگاه انقلاب مریوان احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – آرام فتحی، شهروند اهل مریوان جهت ارائه آخرین دفاعیاتش در رابطه با اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” به دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸، آرام فتحی جهت ارائه‌ی آخرین دفاعیاتش در رابطه با اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” به شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب مریوان احضار شد.

احضار وی به دادگاه، در رابطه با بازداشت او در تاریخ ۲۱ شهریور ۹۷ صورت گرفته است. وی در زمان بازداشت و بازجویی به “تشویش اذهان عمومی” متهم شده و سپس با تودیع قرار آزاد شده بود.

او یک بار دیگر هم در تاریخ ١۵ آذر ٩۵ با اتهامات “تبلیغ علیه نظام از طریق راه‌اندازی کمپین های “نه به کشتار کولبران و نه به جاه های مرگ” بازداشت و پس از آزادی با تودیع وثیقه ۵٠ میلیون تومانی در تاریخ ١١ بهمن ۹۵ به دو سال حبس محکوم شده بود.

آقای فتحی نهایتا روز یکشنبه ۴ شهریور ۹۷ در حکمی که از دادگاه تجدیدنظر به وی ابلاغ شد، در رابطه با اتهامات مذکور در این پرونده تبرئه شده بود.

آرام فتحی فتحی همچنین پیش از آن در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهام “خروج غیرقانونی از ایران” به یک سال حبس تعلیقی تا سه سال محکوم شده بود که این حکم همچنان باقی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید