خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۵۲ شهروند در یک مهمانی خصوصی در ساری

بازداشت ۵۲ شهروند در یک مهمانی خصوصی در ساری

خبرگزاری هرانا – بامداد امروز ۵۲ نفر در یک مهمانی خصوصی در ساری بازداشت شدند که از این تعداد ۲۹ نفر پسر و ۲۳ تن دختر بودند. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، صبح امروز شنبه ۲ شهریورماه ۱۳۹۸، ۵۲ دختر و پسر جوان در یک مهمانی خصوصی در ساری بازداشت شدند.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع مطلع “وضعیت ظاهری این شهروندان” را “نامناسب” عنوان کرده است.

هفته گذشته در تاریخ ۲۵ مردادماه نیز ۱۰ نفر در یک مراسم عروسی بازداشت شده و تالار برگزاری مراسم نیز پلمب شده بود.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید