خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ساعت ۱۱:۵۸:۵۷

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تمدید قرار بازداشت افشین برزگر جمشیدی در تبریز

تمدید قرار بازداشت افشین برزگر جمشیدی در تبریز

خبرگزاری هرانا –  افشین برزگر جمشیدی، زندانی سیاسی که در تاریخ ۳۱ تیرماه مجددا بازداشت شده است، علیرغم تعیین قرار وثیقه، با تمدید ۱۵ روزه قرار بازداشت مواجه شده است. وی هم اکنون در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افشین برزگر جمشیدی، زندانی سیاسی با گذشت یک ماه از زمان بازداشت مجدد، کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به سر می‌برد.

به گفته یک منبع مطلع، برای آقای برزگر پس از تفهیم اتهام تحت عنوان “اقدام علیه امنیت ملی” قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی تعیین شده با این حال قرار بازداشت وی ۱۵ روز دیگر تمدید شده است.

 روز دوشنبه ۳۱ تیرماه ۹۸، افشین برزگر جمشیدی، ۱۸ روز پس از آزادی مشروط، در محل کار خود توسط مامورین اداره اطلاعات تبریز بازداشت شد. همزمان با بازداشت وی گروهی دیگر از مامورین این اداره به منزل وی رفته و ضمن تفتیش محل گوشی تلفن همراه، کامپیوتر و تعدادی از لوازم شخصی و مدارک وی را با خود بردند.

بازداشت آقای برزگر جمشیدی در حالی صورت گرفت که وی پس از سپری شدن حدود ۲ ماه و نیم از مدت محکومیت ۸ ماهه خود در تاریخ ۱۳ تیرماه بصورت مشروط از زندان تبریز آزاد شده بود.

افشین برزگر جمشیدی پیش از این در تاریخ ۴ شهریورماه ۹۷ به همراه مادرش رقیه عزتی در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۱۹ شهریورماه با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. وی در اسفندماه سال گذشته توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه های مخالف نظام” به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم و در اردیبهشت‌ماه سال جاری جهت تحمل حبس خود را به اجرای احکام معرفی و به زندان منتقل شده بود.

گفتنی است که حکم وی بر اساس گزارش اداره کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی، مبنی بر تهیه و نصب تراکت و تصاویر و دیوار نویسی و شعارنویسی در سطح شهر تبریز و ارسال تصاویر آن از طریق فضای مجازی به یکی از گروههای اپوزیسیون صادر شده بود.

آقای برزگر جمشیدی برای نخستین بار در خردادماه ۹۲ توسط نیروهای امنیتی به مدت دو روز بازداشت و در شهریور همان سال توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعلیقی، ۳۰ ضربه شلاق و ۲۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید