خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات بیمه ای کارگران پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه

معوقات بیمه ای کارگران پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه

خبرگزاری هرانا  – کارگرانِ زیگورات چغازنبیل ۴ ماه حق بیمه پرداخت نشده دارند. این در حالی است که مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه می‌گوید که برای این پایگاه حدود ۷ میلیارد تومان بودجه تقاضا کرده‌ بودیم که بعد از گذشت ۴ ماه، یک میلیارد تومان تخصیص یافت و بودجه تخصیص یافته تمام شده و تضمینی برای پرداخت حقوق مردادماه کارگران وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه گفت: “میراث‌فرهنگی به کمک، فکر، پشتیبانی، ‌کارهای حفاظت‌گرانه بسیار زیادی نیاز دارد اما نمی‌دانم اوضاع تامین اعتبار در سازمان چگونه پیش می‌رود و امکان دارد مجبور باشیم به دلیل کمبود اعتبار، برخی از برنامه‌ها را کاهش دهیم”.

بیش از چهار ماه است که بیمه ۵۰ نفر از کارگرانِ زیگورات چغازنبیل رد نشده است. گفته می‌شود با اینکه هشت روز از پرداخت حقوقِ این کارگران گذشته اما هنوز بدهی بیمه درمانی این کارگران واریز نشده است.

تعدادی از کارگران نیاز به درمان پزشکی دارند اما به علت پرداخت نشدن حق بیمه، قادر به درمان خود یا اعضای خانواده نیستند. با توجه به آنکه امروز تعطیل است این احتمال وجود دارد که حق بیمه‌ها روز چهارشنبه نیز پرداخت نشود و عملا این کارگران باید تا هفته آینده صبر کنند.

عاطفه رشنویی، مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه در این خصوص مدعی شد: “برای این پایگاه حدود ۷ میلیارد تومان بودجه تقاضا کرده بودیم که بعد از گذشت ۴ ماه، یک میلیارد تومان تخصیص یافت و توانستیم حقوق کارگران را بعد از گذشت ۴ ماه پرداخت کنیم. این درحالی است که از این به بعد دیگر بودجه‌ای در اختیار نداریم و تا زمانی که اعتبارات تخصیص نیابد نمی‌توانیم بگوییم که آیا می‌توانیم از این پس حقوق کارگران را واریز کنیم یا خیر؟”

بنا بر ادعای وی، “تا روز گذشته، ۲۸ مردادماه با توجه به آنکه بودجه تخصیص یافته تمام شده، تضمینی برای پرداخت حقوق مردادماه وجود ندارد. این درحالی است که تامین اعتبار نداریم و تمام پایگاه‌های میراث‌فرهنگی کشور با عدم تامین اعتبار روبه رو هستند و به دنبال راه‌حل می‌گردیم”.

رشنوی در خصوص پرداخت بیمه کارگران چغازنبیل گفت: “زمانی که سند حقوق رد می‌شود، سند بیمه نیز همزمان رد می‌شود. ضمن آنکه کارهای مالی پایگاه چغازنبیل زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی خوزستان انجام می‌شود. همزمان با اسناد مالی حقوق،‌ اسناد مالی بیمه نیز پرداخت شده اما اینکه چک مورد نظر چه زمانی به بانک برده شود در زمره اختیارات پایگاه چغازنبیل نیست و مسئولان اداره کل میراث فرهنگی استان، مسئول آن هستند. تا جایی که می‌دانم هنوز چک بیمه به بانک برده نشده”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید