خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ساعت ۱۳:۲۲:۲۱

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کودکان  >  شناسایی ۱۹۰۰ کودک زیر ۵ سال مبتلا به سوء تغذیه در گیلان

شناسایی ۱۹۰۰ کودک زیر ۵ سال مبتلا به سوء تغذیه در گیلان

خبرگزاری هرانا – معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان از شناسایی ۱۹۰۰ کودک دچار سوء تغذیه طی ۴ ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد. کودکان مبتلا به سوء تغذیه از نظر شاخص های رشد مانند وزن، قد و شاخص های تغذیه در وضعیت مناسبی نیستند. همچنین اختلال در رشد و تکامل مغزی و جسمی، افزایش هزینه های درمانی و مراقبت های پزشکی و افت تحصیلی از پیامدهای نامطلوب سوء تغذیه کودکان است که تاثیرات نامطلوبی بر جامعه می گذارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز یکشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸، عباس فلاحتی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان، ضمن اشاره به ارائه خدمات بیمه‌ای به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از شناسایی ۱۹۰۰ کودک دچار سوء تغذیه طی ۴ ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

عباس فلاحتی با تاکید بر اینکه تمامی بیمه‌شدگان کمیته امداد دارای پرونده سلامت و پزشک خانواده هستند، گفت: ” برای رفع سوء تغذیه این تعداد کودکان، بودجه‌ای به مبلغ ۷۶۰ میلیون تومان در قالب سبد غذایی اختصاص داده شده است. این میزان بر اساس مصرف روزانه ۲ هزار کالری تعیین‌شده و به‌طور متوسط ماهیانه برای هر کودک ۱۰۰ هزار تومان در قالب سبد غذایی پرداخت می‌شود”.

فلاحتی با اشاره به اینکه خدمات بیمه‌ای برای مددجویان ساکن در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر ارائه می‌شود، مدعی شد: “طی چهار ماهه نخست امسال بیش از ۹ هزار و ۴۷۴ نفر از مددجویان از خدمات بیمه مکمل بهره‌مند شدند، در همین راستا یک میلیارد و ۷۸۲ میلیون تومان حق بیمه پرداخت شده است. همچنین ۱۶ نفر از مادران باردار و شیرده طی این مدت، سبد غذایی به ارزش ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دریافت کرده‌اند”.

بر اساس ادعای معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان، برای همه مددجویان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی این استان از جمله ۳ هزار و ۵۸۸ زن سرپرست خانوار زیر ۵۵ سال و همچنین ۵۷۱ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد، در مجموع ۲ میلیارد و ۳۳۳ میلیون تومان حق بیمه پرداخت می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید