خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ساعت ۱۲:۰۰:۴۲

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان مشهد اعدام شد

یک زندانی در زندان مشهد اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز چهارشنبه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مشهد اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، صبح روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸، حکم اعدام یک زندانی در زندان مشهد به اجرا درآمد.

هویت این زندانی بر اساس این گزارش “کرم.الف”، ۵۲ ساله و اهل افغانستان عنوان شده است.

در این گزارش آمده است قتل در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۳ رخ داده و “کرم.الف” در مراحل بازجویی انگیزه خود از قتل همسر باردار دوستش را اختلافات شخصی و “سرقت شش میلیون تومان وجه نقد” از خانه مقتول عنوان کرده است.

حکم اعدام این زندانی پس از تایید توسط شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور روز چهارشنبه در زندان مشهد اجرا شد.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید