خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  سردرگمی خانواده و سرنوشت نامعلوم پیکر جلال حاجی زوار سه ماه بعد از اعدام

سردرگمی خانواده و سرنوشت نامعلوم پیکر جلال حاجی زوار سه ماه بعد از اعدام

خبرگزاری هرانا – اواخر خردادماه سال جاری، حکم اعدام سید جلال حاجی زوار، کارمند سابق هوا-فضای وزارت دفاع در زندان رجایی شهر کرج به اجرا در آمد، علیرغم گذشت نزدیک به دو ماه از زمان اجرای حکم مسئولین از ارائه برگه فوت و تحویل پیکر به خانواده ایشان سر باز می زنند. وی در سال ۹۶ به همراه همسر سابقش لیلا تاجیک بازداشت و در خانه های امن اطلاعات سپاه نگهداری می شد. آقای حاجی زوار در مهرماه سال ۹۷ به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرغم گذشت نزدیک به ۲ ماه از اجرای حکم اعدام سید جلال حاجی زوار، کارمند سابق هوا-فضای وزارت دفاع تاکنون پیکر وی به خانواده ایشان تحویل داده نشده و محل دفن او مشخص نشده است.

یکی از نزدیکان خانواده حاجی زوار به گزارشگر هرانا گفته است: “طی این مدت خانواده آقای حاجی زوار بارها به به دادسرا مراجعه کرده اند، با این حال نه تنها از ورود فرزندان و خانواده وی به دادسرا جلوگیری شده است بلکه طی این مدت برگه فوت و پیکر او به خانواده اش تحویل داده نشده و محل دفن احتمالی وی نیز مشخص نشده است”.

وی همچنین افزود: “با توجه به زندانی بودن لیلا تاجیک، همسر سابق آقای حاجی زوار و عدم اعطای مرخصی به وی فرزندان این زوج تحت شرایط روحی بدی به سر می‌برند و علیرغم تلاش خانواده آقای زوار جهت دریافت گواهی فوت و انجام امور اداری در ارتباط با فرزندان وی تاکنون پاسخی از سوی مسئولین داده نشده است”.

یکی دیگر از نزدیکان آقای حاجی زوار در ارتباط با وی به گزارشگر هرانا گفته است: “طی معدود تماس هایی که سیدجلال پس از بازداشت با خانواده خود داشته با اشاره به فشار شدید دوران بازجویی به آنان گفته بود که به ازای هر چند خطی که من می‌نوشتم چند صفحه خودشان در برگه بازجویی هایم اضافه کرده اند”.

در آبان ماه سال گذشته و علیرغم ۱۴ ماه سکوت خبری رسانه های داخلی، هویت حاجی زوار توسط هرانا احراز شده بود اما به گفته نزدیکان وی وابستگی سازمانی این زندانی به سپاه پاسداران بود در حالی که صدا و سیما او را کارمند وزارت دفاع معرفی می کند.

سید جلال حاجی زوار در تاریخ ۱۴ شهریورماه ۹۶ به اتهام جاسوسی همزمان با همسر سابقش لیلا تاجیک در یک پرونده مشترک توسط اطلاعات سپاه بازداشت و در خانه‌های امن اطلاعات سپاه نگهداری می‌شدند. لیلا تاجیک همسر سابق وی پس از ۷ ماه و در تاریخ ۲۷ اسفندماه همان سال به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

در مهرماه سال ۹۷ “سید جلال حاجی زوار” ۴۷ ساله، کارمند سابق هوا و فضای سپاه، به اتهام جاسوسی برای کشور متخاصم به اعدام محکوم شده و همزمان همسر سابق وی “لیلا تاجیک” نیز از بابت همین پرونده توسط شعبه چهارم دادگاه نظامی تهران به ۱۵ سال حبس و تبعید به کرج محکوم شده بود.

سید جلال حاجی زوار از زمان بازداشت و در سکوت خبری رسانه‌های داخلی در خانه‌های امن اطلاعات سپاه نگهداری می شد و گزارش‌ها حاکی از اعمال شکنجه‌های شدید ازجمله کشیدن ناخن‌های دست و پا و وصل کردن شوک الکتریکی به وی در سلول‌های موسوم به سلول مرگ بوده است.

پیشتر یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفته بود: “به دلیل همزمانی بازداشت این زوج، فرزندان آنها به نام‌های صهبا ۱۶ ساله و سهند ۱۹ ساله بدون سرپرست و با فشار فراوانی که از سوی اطلاعات سپاه متحمل می‌شوند در حال گذران زندگی هستند”.

سید جلال حاجی زوار در اواخر خردادماه سال جاری در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

لیلا تاجیک، همسر سابق آقای حاجی زوار نیز که پیشتر در زندان اوین نگهداری می شده است در تاریخ ۴ اردیبهشت ماه سال جاری به زندان کچویی کرج منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید